Wyszukiwanie Tematy

Sztuka

Świetlica szkolna to miejsce, o którym często zapomina się w kwestii jej walorów edukacyjnych. Warto wykorzystać czas, który uczniowie w niej spędzają, by przekazać ważne treści dydaktyczne. Nasze plansze przeznaczone do świetlicy będą wartościowym elementem jej wyposażenia.

Słoneczniki Vincenta – praca grupowa
Pomysł na wykonanie grupowej pracy plastycznej inspirowanej słynnymi „Słonecznikami” Vincenta van Gogha.  Nauczyciel w ramach zajęć przybliża sylwetkę malarza i wspólnie z dziećmi tworzy reprodukcję słynnego dzieła z wykorzystaniem papierowego talerzyka, plasteliny oraz nasion słonecznika.  Długość materiału:...
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Kwiaty
Gwiaździsta noc
Scenariusz zajęć świetlicowych przybliżający dzieciom następstwa ruchu obrotowego Ziemi oraz życie i sztukę Vincenta van Gogha.  Nauczyciel analizuje z dziećmi wiersz, proponuje zabawę ruchową i wykonanie pracy plastycznej inspirowanej gwiazdami oraz twórczością artysty.  Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Kosmos
Co to za ptak?
Scenariusz zajęć rozwijających kompetencje kluczowe w świetlicy, podzielony na trzy części: zajęcia umysłowe, ruchowe i manualne. Poprzez zabawę ruchową, rozwiązywanie zagadek i wykonanie pracy plastycznej dzieci poznają różne gatunki ptaków.  Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Ptaki
Muzyka jest dobra na wszystko
Artykuł poświęcony roli muzyki podczas zajęć w świetlicy. Propozycje zajęć muzycznych i tanecznych dla starszaków zachęcające do wspólnej zabawy, podczas których nauczyciel nawiązuje pozytywne relacje z dziećmi. Dzięki aktywności dzieci rozwijają poczucie rytmu, dykcję oraz ćwiczą pamięć i...
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Muzyka
Leśne inspiracje modowe
Pomysł na wykonanie pracy plastycznej o tematyce modowej.  Dwa sposoby na stworzenie strojów z użyciem materiałów leśnych, takich jak liście, szyszki, żołędzie i inne. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Lasy
Mandale z talerzyków papierowych
Bardzo prosty pomysł na wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem papierowych talerzyków. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Pozytyw – negatyw
Pomysł na wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem czarnej kalki maszynowej. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Czarno-białe wariacje
Pomysł na wykonanie prostej, czarno-białej pracy plastycznej. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Kolory
Czarno-biały świat
Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w świetlicy, podzielone na trzy części: zajęcia umysłowe, ruchowe i manualne. W ramach zajęć dzieci uczestniczą w rozmowie wprowadzającej do tematu, wykonują pracę plastyczną oraz biorą udział w zabawie ruchowej. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Kolory
Trochę kolorów zimą
Pomysł na wykonanie prostej, ale efektownej pracy plastycznej z wykorzystaniem farb akwarelowych. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Kolory
Sroczka, kruk, łabędź i pingwin – czarno-białe ptaki
Pomysł na wykonanie pracy plastycznej w czarno-białych barwach.  W ramach zajęć dzieci, z wykorzystaniem podstawowych materiałów, tworzą prace przedstawiające srokę, kruka, łabędzia oraz pingwiny.  Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Ptaki
Czerwony jak…
Scenariusz zajęć świetlicowych poświęconych kolorowi czerwonemu w naszym życiu i otoczeniu. Zabawy umysłowe, ruchowe oraz zagadki w całości inspirowane kolorem czerwonym i bajką o Czerwonym Kapturku.  Długość materiału: 2,5 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Kolory
Zagrajmy razem na Święto Muzyki
Prosty pomysł na wykonanie trzech tekturowych instrumentów muzycznych z okazji Święta Muzyki. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Muzyka
Wiosno, czekamy na ciebie!
Scenariusz zajęć świetlicowych o tematyce wiosennej. W trakcie zajęć nauczyciel wykorzystuje wiersz Jana Brzechwy "Przyjście wiosny", przeprowadza z dziećmi rozmowę na temat pierwszych oznak wiosny, zachęca do udziału w zabawie ruchowej i muzycznej, a także proponuje wykonanie tematycznej pracy plastycznej.  Długość...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Wiosna
Wiosna, wiosna, wiosna!
Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w świetlicy, podzielone na cztery części: zajęcia umysłowe, ruchowe, z tablicą interaktywną oraz manualne. W trakcie zajęć dzieci rozwiązują krzyżówkę tematyczną, poznają wiosenne przysłowia, uczestniczą w zabawie ruchowej oraz samodzielnie wykonują pracę plastyczną z...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Wiosna
Smerfastyczna przygoda
Scenariusz zajęć świetlicowych, podczas których dzieci poznają bohaterów bajki o smerfach. Dzieci podczas zabaw ruchowych oraz quizu odkrywają tajemniczy świat smerfów. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Bajki
Jaki kolor ma jesień?
Scenariusz zajęć świetlicowych, w trakcie których dzieci zdobywają wiedzę na temat zjawisk jesiennych i poznają zasady łączenia barw. W ramach zajęć nauczyciel rozmawia z dziećmi na temat barw, proponuje udział w zabawie ruchowej oraz zachęca do wykonania pracy plastycznej z motywem jesieni.  Długość materiału:...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Jesień
Jesienny widok za oknem
Scenariusz zajęć świetlicowych, podzielony na trzy części: zajęcia umysłowe, ruchowe i manulane.  Wszystkie zaproponowane aktywności poruszają tematykę jesienną. Do zajęć wykorzystano utwór Antonio Vivaldiego Cztery pory roku. Jesień. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Jesień

Wszystkich wyników: {{count}}