Wyszukiwanie Tematy
Sztuka

Sztuka

Sztuka jest nieodłącznym elementem naszego życia i warto zachęcać dzieci do jej poznawania i tworzenia. W świetlicy szkolnej można organizować różnorodne zajęcia plastyczne, teatralne czy muzyczne, które rozwijają kreatywność i wyobraźnię uczestników.

Abstrakcje w stylu Mondriana
Prosty pomysł na wykonanie z dziećmi pracy plastycznej, która nie może się nie udać, a ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia :) Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Sztuka
A czy Wy tak potraficie?
Pomysł na zajęcia plastyczne inspirowane dziełami słynnych malarzy. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Sztuka
Biało-czarne czy czarno-białe?
Scenariusz zajęć rozwijających kompetencje kluczowe
Scenariusz zajęć świetlicowych rozwijające kompetencje kluczowe, podzielony na trzy części: umysłową, ruchową i manualną. Podczas zajęć nauczyciel rozmawia z dziećmi co w przyrodzie i otoczeniu można znaleźć w czarno-białych barwach, zachęca do udziału w dwóch tematycznych zabawch ruchowych i proponuje wykonanie...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Kolory
Telewizja świetlicowa
Ciekawy i prosty pomysł zajęć, podczas których dzieci wykonają świetlicowy telewizor i wezmą udział w zabawie w prawdziwych reporterów. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Dzieła wielkich malarzy z wykorzystaniem korektora i pleksi
Ciekawy pomysł na zajęcia plastyczne inspirowane dziełami wielkich malarzy. Do zajęć wykorzystano korektor i pleksi. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Słoneczniki Vincenta – praca grupowa
Pomysł na wykonanie grupowej pracy plastycznej inspirowanej słynnymi „Słonecznikami” Vincenta van Gogha.  Nauczyciel w ramach zajęć przybliża sylwetkę malarza i wspólnie z dziećmi tworzy reprodukcję słynnego dzieła z wykorzystaniem papierowego talerzyka, plasteliny oraz nasion słonecznika.  Długość materiału:...
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Kwiaty
Gwiaździsta noc
Scenariusz zajęć świetlicowych
Scenariusz zajęć świetlicowych przybliżający dzieciom następstwa ruchu obrotowego Ziemi oraz życie i sztukę Vincenta van Gogha.  Nauczyciel analizuje z dziećmi wiersz, proponuje zabawę ruchową i wykonanie pracy plastycznej inspirowanej gwiazdami oraz twórczością artysty.  Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Kosmos
Co to za ptak?
Scenariusz zajęć rozwijających kompetencje kluczowe w świetlicy, podzielony na trzy części: zajęcia umysłowe, ruchowe i manualne. Poprzez zabawę ruchową, rozwiązywanie zagadek i wykonanie pracy plastycznej dzieci poznają różne gatunki ptaków.  Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Ptaki
Muzyka jest dobra na wszystko
Artykuł poświęcony roli muzyki podczas zajęć w świetlicy. Propozycje zajęć muzycznych i tanecznych dla starszaków zachęcające do wspólnej zabawy, podczas których nauczyciel nawiązuje pozytywne relacje z dziećmi. Dzięki aktywności dzieci rozwijają poczucie rytmu, dykcję oraz ćwiczą pamięć i...
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Muzyka
Leśne inspiracje modowe
Pomysł na wykonanie pracy plastycznej o tematyce modowej.  Dwa sposoby na stworzenie strojów z użyciem materiałów leśnych, takich jak liście, szyszki, żołędzie i inne. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Lasy
Mandale z talerzyków papierowych
Bardzo prosty pomysł na wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem papierowych talerzyków. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Pozytyw – negatyw
Pomysł na wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem czarnej kalki maszynowej. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Czarno-białe wariacje
Pomysł na wykonanie prostej, czarno-białej pracy plastycznej. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Kolory
Czarno-biały świat
Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w świetlicy, podzielone na trzy części: zajęcia umysłowe, ruchowe i manualne. W ramach zajęć dzieci uczestniczą w rozmowie wprowadzającej do tematu, wykonują pracę plastyczną oraz biorą udział w zabawie ruchowej. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Kolory
Trochę kolorów zimą
Pomysł na wykonanie prostej, ale efektownej pracy plastycznej z wykorzystaniem farb akwarelowych. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Kolory
Sroczka, kruk, łabędź i pingwin – czarno-białe ptaki
Pomysł na wykonanie pracy plastycznej w czarno-białych barwach.  W ramach zajęć dzieci, z wykorzystaniem podstawowych materiałów, tworzą prace przedstawiające srokę, kruka, łabędzia oraz pingwiny.  Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Ptaki
Czerwony jak…
Scenariusz zajęć świetlicowych poświęconych kolorowi czerwonemu w naszym życiu i otoczeniu. Zabawy umysłowe, ruchowe oraz zagadki w całości inspirowane kolorem czerwonym i bajką o Czerwonym Kapturku.  Długość materiału: 2,5 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Kolory
Zagrajmy razem na Święto Muzyki
Prosty pomysł na wykonanie trzech tekturowych instrumentów muzycznych z okazji Święta Muzyki. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Muzyka

Wszystkich wyników: {{count}}