Wyszukiwanie Tematy
Zajęcia ruchowe w świetlicy

Zajęcia ruchowe w świetlicy

Zajęcia ruchowe w świetlicy szkolnej pozwalają na aktywne spędzenie czasu wolnego przez dzieci. Mogą obejmować różne formy aktywności, takie jak zabawy z piłką, tańce, gimnastykę, czy jogging. Takie zajęcia przyczyniają się do poprawy kondycji fizycznej, koordynacji ruchowej i zdrowia dzieci.

Zimowy krajobraz z saneczkarzem
Ciekawy pomysł na wykonanie z dziećmi "ruchomej" pracy plastycznej przedstawiającej saneczkarza. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Zima
Narciarz
Pomysł na wykonanie w ramach zajęć plastycznych, figurki narciarza z patyczków do lodów, wykałaczek, spinaczy do bielizny oraz innych materiałów. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Zima
Sporty zimowe w pudełku – 3D
Prosty pomysł na pracę plastyczną z motywem 3D przedstawiającą narciarza w zimowej scenerii. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Zima
Gwiezdnym szlakiem…
Scenariusz zajęć rozwijających kompetencje kluczowe w świetlicy, podzielony na trzy części: zajęcia umysłowe, ruchowe oraz manulane. Poprzez prezentację, zabawę z piłką, taniec oraz wykonanie prostej pracy plastycznej dzieci poznają gwiazdy sportu. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Sport
Muzyka jest dobra na wszystko
Artykuł poświęcony roli muzyki podczas zajęć w świetlicy. Propozycje zajęć muzycznych i tanecznych dla starszaków zachęcające do wspólnej zabawy, podczas których nauczyciel nawiązuje pozytywne relacje z dziećmi. Dzięki aktywności dzieci rozwijają poczucie rytmu, dykcję oraz ćwiczą pamięć i...
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Muzyka
Jak jajko szło na wędrówkę – zabawy i zawody sportowe
Scenariusz zajęć świetlicowych
Scenariusz zajęć świetlicowych, podczas których dzieci poznają czeską baśń "Jak jajko szło na wędrówkę" rozwijając przy tym dużą motorykę oraz umiejętność pozytywnego współzawodnictwa.  Zajęcia obejmują zapoznanie dzieci z treścią baśni oraz udział w grach i zabawach związanych z jajkami. Długość...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Sport
W świecie muzyki romskiej
Scenariusz zajęć świetlicowych
Scenariusz zajęć świetlicowych zapoznających dzieci ze światem muzyki. Podczas zajęć uczestnicy poznają romską baśń o zaczarowanej skrzynce, układają puzzle, rozwiązują krzyżówkę, wykonują pracę plastyczną inspirowaną muzyką oraz biorą udział w zabawie, dzięki której uczą się rozpoznawać dźwięki...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Muzyka
I ja mam talent
Propozycja zajęć plastycznych, podczas których nauczyciel wyjaśnia dzieciom, że każdy ma jakiś ukryty talent, który należy rozwijać i proponuje wykonanie prostej pracy plastycznej przedstawiającej baletnicę. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Taniec
Rafa koralowa
Scenariusz imprezy świetlicowej zorganizowanej na basenie.
Rodzaj: Imprezy
Temat:  Australia
Baseball w świetlicy
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Ameryka
Świetlicowe Tancereczki
Przez 15 lat tańczyłam turniejowo taniec towarzyski. Zdobyłam wysoką klasę taneczną oraz dyplom instruktora tańca. Jako była tancerka od kilku lat dzielę się swoją pasją z dziećmi, prowadząc Świetlicowy Zespół Tancereczki.
Rodzaj: Informacje
Temat:  Taniec
Świetlicowy turniej unihokeja
Uczniowie objęci pierwszym etapem kształcenia wyróżniają się dużą aktywnością i ciągłą potrzebą ruchu, która wzrasta w okresie jesienno-zimowym, gdy dzieci rzadziej wychodzą na dwór, a większość czasu spędzają przed telewizorem i komputerem.
Rodzaj: Informacje
Temat:  Sport
Piłka w grze
Rodzaj: Prezentacje świetlic
Temat:  Sport
Wesołe konkursy balowe
Propozycja zabaw konkursowych, które można wykorzystać podczas balu karnawałowego w świetlicy i nie tylko.
Rodzaj: Gry i zabawy
Temat:  Karnawał
Świetlicowe turnieje sportowe
Rodzaj: Gry i zabawy
Temat:  Sport
Dzień Wagarowicza
Scenariusz imprezy szkolnej
Rodzaj: Imprezy
Temat:  Wiosna
Wesoły Dzień Dziecka. Gry i zabawy sportowe w świetlicy
Dzień Dziecka w świetlicy na sportowo? Świetny pomysł! Przedstawiamy propozycje różnych zabaw do wykorzystania z tej okazji.
Rodzaj: Gry i zabawy
Temat:  Dzień Dziecka

Wszystkich wyników: {{count}}