Wyszukiwanie Tematy
Gry i zabawy w świetlicy

Gry i zabawy w świetlicy

Gry i zabawy w świetlicy szkolnej to nie tylko sposób na spędzenie czasu poza lekcjami, ale także rozwijanie umiejętności społecznych i motorycznych u dzieci. Właściwie dobrana oferta gier i zabaw powinna uwzględniać wiek i zainteresowania uczniów oraz przyczyniać się do integracji grupy.

Gry i zabawy z… guzikami
Propozycja 13 gier i zabaw z wykorzystaniem guzików. To także idealny pomysł na celebrację Dnia Guzika - 12 grudnia. Długość materiału: 3,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Labirynt liderów
Pomysł na zabawę ruchową w świetlicy z wykorzystaniem maty-szachownicy. Gra pomaga ćwiczyć pamięć wzrokową oraz uczy dzieci podejmowania samodzielnych decyzji. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Sportowa gra planszowa
Nietypowa propozycja sportowej gry planszowej na pochumrne dni. Do zabawy została wykorzystano równie nietypową kostkę. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Telewizja świetlicowa
Ciekawy i prosty pomysł zajęć, podczas których dzieci wykonają świetlicowy telewizor i wezmą udział w zabawie w prawdziwych reporterów. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Podchody – zabawa terenowa
Pomysł na zabawę w podchody z propozycją przykładowych zadań. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Lewitujące jajko – odkrywanie przez działanie
Prosty pomysł na zabawę-doświadczenie z wykorzystaniem jajka. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Gry strategiczne w świetlicy
W gry strategiczne może grać każdy i wszędzie. Nie potrzeba do tego prądu, pieniędzy ani specjalnych warunków. Uczą one logicznego myślenia, przewidywania i są lubianą przez uczniów rozrywką. Przedstawiamy kilka propozycji wykorzystania prostych gier strategicznych, a także uwagi metodyczne dotyczące tych gier.
Rodzaj: Gry i zabawy
Zabawy z bohaterami wybranych baśni
Propozycja 10 krótkich zabaw inspirowanych popularnymi baśniami. Wśród nich są zabawy plastyczne, zręcznościowe czy ruchowe nawiązujące do takich baśni jak "Kopciuszek", "Żabi król" czy "Kot w butach". Długość materiału: 3 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Gry strategiczne w świetlicy
Szkolenie
Serdecznie zapraszamy do zapisu na szkolenie z gier strategicznych w świetlicy. Poprowadzi je dr hab. Jan Amos Jelinek, prof. APS. Opowie o tanich w przygotowaniu grach strategicznych o dużych walorach edukacyjnych. Udział jest darmowy dla użytkowników serwisu.
Rodzaj: Szkolenia
Zabawy z kostką do gry
Propozycja 8 kreatywnych zabaw świetlicowych na papierze, podczas których dzieci korzystają z popularnej kostki do gry i swojej wyobraźni. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Rola klocków w zabawach dzieci w świetlicy szkolnej
Artykuł poświęcony roli klocków w rozwoju dziecka i ich wykorzystaniu w świetlicy szkolnej.  Różne rodzaje klocków pozwalają na zabawę w świetlicy zarówno dzieciom młodszym, jak i starszym, dają im możliwość rozwijania wyobraźni i służą wyrabianiu nawyku sprzątania oraz odpowiedzialności za powierzone...
Rodzaj: Warsztat pracy
Gry i zabawy świetlicowe
7 krótkich pomysłów na gry i zabawy świetlicowe, podczas których dzieci uczą się pracy i komunikacji w grupie. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Gry i zabawy na boisku szkolnym
12 pomysłów na gry i zabawy, które można przeprowadzić na boisku szkolnym. Długość materiału: 1 i 2/3 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
„Niebieskie” zabawy
Propozycja 9 ciekawych zabaw inspirowanych kolorem niebieskim, które można wykorzystać w codziennej pracy wychowawczej oraz w organizacji dnia tematycznego. Długość materiału: 2,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Zabawy z dystansem
8 pomysłów na zabawy świetlicowe przy jednoczesnym zachowaniu dystansu społecznego. Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Wyścig z czasem
Propozycja 12 zabaw do przeprowadzenia w świetlicy, w domu lub w ogrodzie, dzięki którym dzieci dowiedzą się, czym jest upływ czasu. Długość materiału: 2,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Podczas zabawy czas szybciej płynie
Propozycja 16 krótkich zabaw świetlicowych, dzięki którym pobyt w świetlicy nie będzie nudny! Zabawy, które zaciekawią nawet najbardziej zmęczone dzieci. Długość materiału: 2,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Zabawy świetlicowe
24 propozycje krótkich, znanych i mniej znanych zabaw świetlicowych na każdą okazję podzielonych na zabawy: z muzyką, ruchowe i słowno-ruchowe oraz słowne. Wśród nich można znaleźć m.in. muzyczny hokus-pokus, piraci, posągi, krzesełka, burza w lesie. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy

Wszystkich wyników: {{count}}