Wyszukiwanie Tematy

Gry i zabawy w świetlicy

Świetlica szkolna to miejsce, o którym często zapomina się w kwestii jej walorów edukacyjnych. Warto wykorzystać czas, który uczniowie w niej spędzają, by przekazać ważne treści dydaktyczne. Nasze plansze przeznaczone do świetlicy będą wartościowym elementem jej wyposażenia.

Gry strategiczne w świetlicy
Serdecznie zapraszamy do zapisu na szkolenie z gier strategicznych w świetlicy. Poprowadzi je dr hab. Jan Amos Jelinek, prof. APS. Opowie o tanich w przygotowaniu grach strategicznych o dużych walorach edukacyjnych. Udział jest darmowy dla użytkowników serwisu.
Rodzaj: Szkolenia
Zabawy z kostką do gry
Propozycja 8 kreatywnych zabaw świetlicowych na papierze, podczas których dzieci korzystają z popularnej kostki do gry i swojej wyobraźni. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Rola klocków w zabawach dzieci w świetlicy szkolnej
Artykuł poświęcony roli klocków w rozwoju dziecka i ich wykorzystaniu w świetlicy szkolnej.  Różne rodzaje klocków pozwalają na zabawę w świetlicy zarówno dzieciom młodszym, jak i starszym, dają im możliwość rozwijania wyobraźni i służą wyrabianiu nawyku sprzątania oraz odpowiedzialności za powierzone...
Rodzaj: Warsztat pracy
Gry i zabawy świetlicowe
7 krótkich pomysłów na gry i zabawy świetlicowe, podczas których dzieci uczą się pracy i komunikacji w grupie. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Gry i zabawy na boisku szkolnym
12 pomysłów na gry i zabawy, które można przeprowadzić na boisku szkolnym. Długość materiału: 1 i 2/3 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
„Niebieskie” zabawy
Propozycja 9 ciekawych zabaw inspirowanych kolorem niebieskim, które można wykorzystać w codziennej pracy wychowawczej oraz w organizacji dnia tematycznego. Długość materiału: 2,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Zabawy z dystansem
8 pomysłów na zabawy świetlicowe przy jednoczesnym zachowaniu dystansu społecznego. Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Wyścig z czasem
Propozycja 12 zabaw do przeprowadzenia w świetlicy, w domu lub w ogrodzie, dzięki którym dzieci dowiedzą się, czym jest upływ czasu. Długość materiału: 2,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Podczas zabawy czas szybciej płynie
Propozycja 16 krótkich zabaw świetlicowych, dzięki którym pobyt w świetlicy nie będzie nudny! Zabawy, które zaciekawią nawet najbardziej zmęczone dzieci. Długość materiału: 2,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Zabawy świetlicowe
24 propozycje krótkich, znanych i mniej znanych zabaw świetlicowych na każdą okazję podzielonych na zabawy: z muzyką, ruchowe i słowno-ruchowe oraz słowne. Wśród nich można znaleźć m.in. muzyczny hokus-pokus, piraci, posągi, krzesełka, burza w lesie. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Kreatywne gry i zabawy dla grupy świetlicowej
28 krótkich i ciekawych pomysłów na zabawy świetlicowe rozwijające kreatywność dzieci. Wśród nich m.in.: co można z robić z...?, fotomontaż, krzyżówka gigant, potop, słowa ze słowa. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Urodziny w świetlicy
Propozycja 23 zabaw urodzinowych do zorganizowania w domu lub w ogrodzie (otwartej przestrzeni), które spodobają się każdemu. Długość materiału: 2 strony A4. 
Rodzaj: Gry i zabawy
Integracyjne zabawy (wojskowe i nie tylko)
Propozycja 14 prostych zabaw nawiązujących do tematyki wojskowej. Długość materiału: 1 i 3/4 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Zabawy podwórkowe
Propozycja 22 prostych i lubianych zabaw podwórkowych zapewniających dzieciom udaną rozrywkę. Długość materiału: 2,5 strony.
Rodzaj: Gry i zabawy
Zabawy poduszkami
11 prostych i inspirujących pomysłów zabaw do zorganizowania w każdej świetlicy, podczas których wykorzystujemy poduszki. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Gry i zabawy dla grupy świetlicowej
Propozycja 22 krótkich gier i zabaw dla grupy świetlicowej.  Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Pan Kleks w świetlicy
Propozycja 8 kreatywnych gier, dzięki którym świetlica zamieni się w magiczną Akademię.  Oto one: kostki aktywności, matematyka dla smyka, bulik - czyli kartonowa gra zręcznościowa, labirynt Lego, kto gra w kart ten ma łeb obdarty, kółko i krzyżyk, kamykowe opowiści i jenga inaczej, Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy

Wszystkich wyników: {{count}}