Wyszukiwanie Tematy
Praca w świetlicy

Praca w świetlicy

Świetlica szkolna to miejsce, gdzie uczniowie mogą spędzać czas poza lekcjami pod opieką przeszkolonego personelu. W świetlicy szkolnej zapewnione są warunki do nauki, zabawy i odpoczynku. Często organizowane są zajęcia dodatkowe, zabawy, konkursy czy czytanie książek.

Innowacja pedagogiczna
Artykuł poświęcony innowacji pedagogicznej. Zawiera przydatne informacje dotyczące tego, czym jest innowacja pedagogiczna, na jakie rodzaje można podzielić innowacje pedagogiczne wraz z ich omówieniem oraz kilka praktycznych wskazówek. Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Ocena pracy nauczyciela
Artykuł poświęcony zmianom w zasadach awansu zawodowego i powiązaniu go z oceną pracy. Najważniejsze informacje dotyczące procedury oceny pracy nauczyciela. Długość materiału: 3 strony A4.
Rodzaj: Prawo
Temat:  Awans zawodowy
Godziny dostępności, czyli tzw. czarnkowe
Artykuł poświęcony godzinom dostępności nauczyciela. Zapis w Karcie Nauczyciela wraz z objaśnieniami oraz ogólnymi informacjami dotyczącymi ich realizowania. Długość materiału: 1 i 1/3 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Nietrzeźwy rodzić przychodzi po dziecko
Krótki artykuł podpowiadający co zrobić w sytuacji kiedy po odbiór dziecka zgłasza się nietrzeźwy rodzic. 7 przykładowych kroków jak postąpić w przypadku stwierdzenia nietrzeźwości opiekuna zgłaszającego się po dziecko. Długość materiału: 2/3 strony A4.
Rodzaj: Prawo
Pierwsze kroki z Trello – wirtualną tablicą do wspólnego edytowania (wersje darmowe)
Prosta instrukcja wykonania, za pomocą aplikacji Trello, wirtualnej tablicy do wspólnego edytowania przedstawiona metodą "krok po kroku". Poradnik dla każdego! Długość materiału: 2,5 strony.
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Narzędzia TIK
Głos – podstawowe narzędzie pracy nauczyciela
Artykuł poświęcony podstawowemu narzędziu pracy nauczyciela - głosowi. Przydatne informacje dotyczącego tego, czym jest higiena głosu, jakie są niezdrowe nawyki, co wpływa na nasze struny głosowe i jakie ćwiczenia mogą być pomocne w zachowaniu zdrowego głosu. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Innowacyjna świetlica
Kierunki rozwoju świetlic szkolnych
Relacja z I Forum dla nauczycieli świetlic szkolnych, które było okazją do integracji środowiska i dyskusji nad kierunkami rozwoju świetlicy w nadchodzącej przyszłości. Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Lista kontrolna organizacji i funkcjonowania świetlicy szkolnej
Najwyższa Izba Kontroli prowadziła od 21 września 2016 r. do 31 stycznia 2017 r. kontrolę funkcjonowania świetlic szkolnych. Lektura raportu i  poszczególnych wystąpień pokontrolnych pozwala stworzyć obraz wzorcowej organizacji świetlicy szkolnej. Należy okresowo monitorować i sukcesywnie spełniać wszystkie ze...
Rodzaj: Prawo
Zmiany w świetlicach po reformie oświatowej
Praktyczny przewodnik po zmianach w świetlicach obowiązujących po reformie oświatowej. Przedstawione w prosty sposób zagadnienia (awans zawodowy, przeniesienie nauczyciela, dodatkowe zatrudnienie nauczyciela, uzupełnienie etatu, urlop dla poratowania zdrowia i rozwiązanie stosunku pracy na podstawie art. 20 KN), obecnie...
Rodzaj: Prawo
Odpowiedź MEN na list wychowawców świetlic
Prezentujemy Państwu odpowiedź MEN na pismo wysłane w roku szkolnym 2012/2013, które dotyczyło zmiany w rozporządzeniu o kwalifikacjach nauczycieli świetlic. Pod listem podpisało się wielu wychowawców świetlic z całej Polski. Jego treść opublikowano w numerze 4/2012 "Świetlicy w Szkole".
Rodzaj: Warsztat pracy
Joanna Hofmann - wywiad
Wywiad z Joanną Hoffmann, redaktor naczelną "Świetlicy w Szkole", od 9 lat kierowniczki świetlicy Szkoły Podstawowej w Bojszowach. Rozmowa o czasopiśmie, realiach świetlic, codziennej pracy, ale też o życiu prywatnym.
Rodzaj: Warsztat pracy
Jolanta Kucharczyk - wywiad
Rozmowa z Jolantą Kucharczyk - muzykiem, pedagogiem i kompozytorem, prowadzącą różnego typu zajęcia muzyczne w szkołach i przedszkolach. Tworzącą dla dzieci (zarówno muzykę, jak i teksty do swoich piosenek).
Rodzaj: Warsztat pracy
Barbara Demkiewicz - wywiad
Wywiad z Barbarą Demkiewicz wieloletnim doradcą metodycznym do spraw świetlic, obecnie pełni tę rolę społecznie. Na co dzień pracuje w świetlicy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu, gdzie dodatkowo, od 19 lat prowadzi teatrzyk kukiełkowy „Wierszotoperki” osiągający sukcesy ogólnopolskie. Koordynator...
Rodzaj: Warsztat pracy
Ewa Nowak. Wywiad
Wywiad z Ewą Nowak, doradcą metodycznym w Poznaniu
Rodzaj: Warsztat pracy
Beata Rucińska - wywiad
Rozmowa z Beatą Rucińską, nauczycielem nauczania początkowego i wychowawcą świetlicy.
Rodzaj: Warsztat pracy
Kadra pedagogiczna w świetlicy
Kwalifikacje nauczycieli wychowawców
Rodzaj: Prawo

Wszystkich wyników: {{count}}