Wyszukiwanie Tematy
Praca w świetlicy

Praca w świetlicy

Świetlica szkolna to miejsce, gdzie uczniowie mogą spędzać czas poza lekcjami pod opieką przeszkolonego personelu. W świetlicy szkolnej zapewnione są warunki do nauki, zabawy i odpoczynku. Często organizowane są zajęcia dodatkowe, zabawy, konkursy czy czytanie książek.

Ocena pracy nauczyciela
Artykuł poświęcony zmianom w zasadach awansu zawodowego i powiązaniu go z oceną pracy. Najważniejsze informacje dotyczące procedury oceny pracy nauczyciela. Długość materiału: 3 strony A4.
Rodzaj: Prawo
Temat:  Awans zawodowy
Godziny dostępności, czyli tzw. czarnkowe
Artykuł poświęcony godzinom dostępności nauczyciela. Zapis w Karcie Nauczyciela wraz z objaśnieniami oraz ogólnymi informacjami dotyczącymi ich realizowania. Długość materiału: 1 i 1/3 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Nietrzeźwy rodzić przychodzi po dziecko
Krótki artykuł podpowiadający co zrobić w sytuacji kiedy po odbiór dziecka zgłasza się nietrzeźwy rodzic. 7 przykładowych kroków jak postąpić w przypadku stwierdzenia nietrzeźwości opiekuna zgłaszającego się po dziecko. Długość materiału: 2/3 strony A4.
Rodzaj: Prawo
Pierwsze kroki z Trello – wirtualną tablicą do wspólnego edytowania (wersje darmowe)
Prosta instrukcja wykonania, za pomocą aplikacji Trello, wirtualnej tablicy do wspólnego edytowania przedstawiona metodą "krok po kroku". Poradnik dla każdego! Długość materiału: 2,5 strony.
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Narzędzia TIK
Głos – podstawowe narzędzie pracy nauczyciela
Artykuł poświęcony podstawowemu narzędziu pracy nauczyciela - głosowi. Przydatne informacje dotyczącego tego, czym jest higiena głosu, jakie są niezdrowe nawyki, co wpływa na nasze struny głosowe i jakie ćwiczenia mogą być pomocne w zachowaniu zdrowego głosu. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Innowacyjna świetlica
Kierunki rozwoju świetlic szkolnych
Relacja z I Forum dla nauczycieli świetlic szkolnych, które było okazją do integracji środowiska i dyskusji nad kierunkami rozwoju świetlicy w nadchodzącej przyszłości. Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Lista kontrolna organizacji i funkcjonowania świetlicy szkolnej
Najwyższa Izba Kontroli prowadziła od 21 września 2016 r. do 31 stycznia 2017 r. kontrolę funkcjonowania świetlic szkolnych. Lektura raportu i  poszczególnych wystąpień pokontrolnych pozwala stworzyć obraz wzorcowej organizacji świetlicy szkolnej. Należy okresowo monitorować i sukcesywnie spełniać wszystkie ze...
Rodzaj: Prawo
Zmiany w świetlicach po reformie oświatowej
Praktyczny przewodnik po zmianach w świetlicach obowiązujących po reformie oświatowej. Przedstawione w prosty sposób zagadnienia (awans zawodowy, przeniesienie nauczyciela, dodatkowe zatrudnienie nauczyciela, uzupełnienie etatu, urlop dla poratowania zdrowia i rozwiązanie stosunku pracy na podstawie art. 20 KN), obecnie...
Rodzaj: Prawo
Odpowiedź MEN na list wychowawców świetlic
Prezentujemy Państwu odpowiedź MEN na pismo wysłane w roku szkolnym 2012/2013, które dotyczyło zmiany w rozporządzeniu o kwalifikacjach nauczycieli świetlic. Pod listem podpisało się wielu wychowawców świetlic z całej Polski. Jego treść opublikowano w numerze 4/2012 "Świetlicy w Szkole".
Rodzaj: Warsztat pracy
Joanna Hofmann - wywiad
Wywiad z Joanną Hoffmann, redaktor naczelną "Świetlicy w Szkole", od 9 lat kierowniczki świetlicy Szkoły Podstawowej w Bojszowach. Rozmowa o czasopiśmie, realiach świetlic, codziennej pracy, ale też o życiu prywatnym.
Rodzaj: Warsztat pracy
Jolanta Kucharczyk - wywiad
Rozmowa z Jolantą Kucharczyk - muzykiem, pedagogiem i kompozytorem, prowadzącą różnego typu zajęcia muzyczne w szkołach i przedszkolach. Tworzącą dla dzieci (zarówno muzykę, jak i teksty do swoich piosenek).
Rodzaj: Warsztat pracy
Barbara Demkiewicz - wywiad
Wywiad z Barbarą Demkiewicz wieloletnim doradcą metodycznym do spraw świetlic, obecnie pełni tę rolę społecznie. Na co dzień pracuje w świetlicy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu, gdzie dodatkowo, od 19 lat prowadzi teatrzyk kukiełkowy „Wierszotoperki” osiągający sukcesy ogólnopolskie. Koordynator...
Rodzaj: Warsztat pracy
Ewa Nowak. Wywiad
Wywiad z Ewą Nowak, doradcą metodycznym w Poznaniu
Rodzaj: Warsztat pracy
Beata Rucińska - wywiad
Rozmowa z Beatą Rucińską, nauczycielem nauczania początkowego i wychowawcą świetlicy.
Rodzaj: Warsztat pracy
Kadra pedagogiczna w świetlicy
Kwalifikacje nauczycieli wychowawców
Rodzaj: Prawo
Grażyna Gajewska - wywiad
Rozmowa z Grażyną Gajewską, pedagogiem z zamiłowania.
Rodzaj: Warsztat pracy

Wszystkich wyników: {{count}}