Wyszukiwanie Tematy
Integracja świetlicy

Integracja świetlicy

Integracja w świetlicy sprzyja budowaniu atmosfery przyjaznej i bezpiecznej dla wszystkich uczniów, a także rozwijaniu umiejętności społecznych, takich jak komunikacja, empatia czy współpraca. Wspólne spędzanie czasu w świetlicy pozwala na przełamanie barier i pokonanie różnic, co przekłada się na lepszą atmosferę w szkole i pozytywne relacje między uczniami.

Zabawy integracyjne na poznanie się dzieci
Propozycja 15 zabaw integracyjnych idealnych na początek roku szkolnego. Dzieci w ramach zabaw, m.in. przedstawiają się, tworzą wspólny kontrakt oraz poznają wzajemnie swoje zainteresowania. Długość materiału: 3 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Integracja dzieci w świetlicy
Dobra integracja grupy świetlicowej pomaga w jej funkcjonowaniu przez cały rok. Początek roku szkolnego to stresujący okres zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli, więc warto zadbać o to, by dzieci weszły w życie świetlicy możliwie komfortowo i szybko poczuły się w niej jak u siebie. Proponujemy gotowe pomysły na...
Rodzaj: Zestawienia
Pasowanie na świetliczaka
Scenariusz imprezy świetlicowej
Gotowy scenariusz imprezy świetlicowej gwarantującej udaną integrację grupy. Poprzez zabawy ruchowe, rozwiązywanie zagadek i szyfrowanki uczniowie integrują się oraz poznają zasady obowiązujące w świetlicy. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Imprezy
Jesienna integracja
Propozycja 8 krótkich świetlicowych zabaw, podczas których dzieci poznają się i integrują. Przy okazji zajęć nauczyciel przypomina także zasady obowiązujące w świetlicy.  Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Zabawy wspierające integrację dzieci w grupie świetlicowej
7 pomysłów na zabawy, które wspomagają integrację dzieci w nowej grupie świetlicowej.  Długość materiału: 2,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Jesienne zabawy integrujące
Propozycja 6 zabaw zachęcajacych do integracji w grupie, idealnych na początek roku szkolnego i przywitanie nowych uczniów w świetlicy. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Witajcie w świetlicy
Scenariusz zajęć świetlicowych na przywitanie nowych uczniów. Propozycja 7 zabaw, które ułatwią integrację dzieci w świetlicy. Długość materiału: 2,5 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Zabawy na zapoznanie w grupie
Propozycja 25 krótkich zabaw ruchowych, których głównym celem jest integracja grupy i rozwijanie umiejętności współpracy dzieci. Długość materiału: 3 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Gry i zabawy teambuildingowe w świetlicy
Propozycja 23 gier i zabaw teambuildingowych w świetlicy. Team building (ang. „budowanie zespołu”) – formy integracji grupy sprawiające, że poszczególni jej członkowie wzajemnie poznają siebie i swoje mocne oraz słabe strony, definiują nawzajem role zespołowe lub uczą współpracy w swoim zespole. Długość...
Rodzaj: Gry i zabawy
Mapa naszych wad
Scenariusz zajęć świetlicowych mających na celu budowanie więzi i integracja grupy oraz poznanie swoich mocnych i słabych stron. W ramach zajęć dzieci rozwiązują punkt po punkcie krzyżówkę nawiązującą do utworów Jana Brzechwy. Do każdego z punktów nauczyciel dostosowuje zabawy i animacje, które wprowadzają dzieci...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Morskie opowieści. Bawimy się razem w świetlicy
Scenariusz zajęć świetlicowych.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Łamigłówki świetlicowej główki
Każdego roku nauczyciele świetlic szkolnych z mysłowickich szkół podstawowych organizują wiele imprez integracyjnych dla dzieci.
Rodzaj: Informacje
Integracja grupy świetlicowej w gimnazjum
Zabawy integracyjne mają zespolić uczestników zajęć, skłonić ich do zespołowego działania, być źródłem wspólnych doświadczeń i pretekstem do spędzenia wspólnie z grupą określonego czasu.
Rodzaj: Gry i zabawy
Pasowanie na świetliczaka
Scenariusz imprezy świetlicowej.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Pierwszak w świetlicy
Gry integracyjne
Rodzaj: Gry i zabawy
Otrzęsiny pierwszaków
Scenariusz zajęć świetlicowych
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Tworzymy grupę świetlicową
Rodzaj: Scenariusze zajęć

Wszystkich wyników: {{count}}