Wyszukiwanie Tematy
Gry planszowe w świetlicy

Gry planszowe w świetlicy

Gry planszowe to świetna forma rozrywki i nauki w świetlicy szkolnej. Poprawiają koncentrację, logiczne myślenie i umiejętność podejmowania decyzji. Dodatkowo, uczą też pracy w grupie i komunikacji. W świetlicy warto zadbać o zróżnicowany wybór gier, aby każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie. Dodatkowo, warto organizować turnieje i konkursy, aby zachęcić dzieci do regularnego grania.

Bajkowe Love
Propozycja gotowej gry planszowej „Bajkowe Love” wraz z instrukcją, zasadami i planszą do druku. Gra inspirowana popularnymi bajkami, dzięki którym dzieci uczą się rozpoznawać i nazywać emocje, jak również wyrażać swoje uczucia. Podczas gry dziecko, wraz z bajkowymi postaciami, wyrusza w świat doskonałej zabawy...
Rodzaj: Gry i zabawy
Gry „bez prądu” w szkole
Szkolenie poświęcone planszówkom, grom karcianym i fabularnym
Zapraszamy do zapisania się na szkolenie poświęcone grom „bez prądu”, czyli planszówkom, grom karcianym i fabularnym. Poprowadzi je Adrian Kopp, nauczyciel bibliotekarz, który od 8 lat prowadzi Szkolne Koło Gier. Opowie o swoich doświadczeniach i o tym, jak rozpocząć w bibliotece przygodę z grami.
Rodzaj: Szkolenia
Gra planszowa „Skrzydlata łąka”
Propozycja gotowej gry planszowej „Skrzydlata Łąka” wraz z instrukcją, zasadami i planszą do druku. Dzieci poprzez zabawę ćwiczą spostrzegawczość i uczą się dostrzegać otaczające nas piękno. Gra służy także poprawie koncentracji i pamięci, rozwija kreatywność, pomaga znajdować radość w codziennych...
Rodzaj: Gry i zabawy
Gra planszowa „Wodna Kraina”
Propozycja gotowej gry planszowej „Wodna Kraina” wraz z instrukcją, zasadami i planszą do druku. Gracze poznają dzięki niej wiele ciekawostek na temat zwierząt żyjących w wodzie, jak również zagrożeń, takich jak sieci czy śmieci. Dzieci poprzez zabawę uczą się i poszerzają wiedzę.
Rodzaj: Gry i zabawy
Ale Kosmos – gra planszowa
Propozycja gotowej gry planszowej „Ale Kosmos” wraz z instrukcją, zasadami i planszą do druku. Dzieci przez zabawę poszerzą swoją wiedzę na temat Kosmosu i Układu Słonecznego.
Rodzaj: Gry i zabawy
Tajemniczy Las – gra planszowa
Propozycja gotowej gry planszowej "Tajemniczy Las" wraz z opisem gry i zasadami. Do stworzenia gry wykorzystano zagadki oraz zadania ruchowe, dzięki którym dzieci rozwijają umiejętności pracy w grupie i aktywnie spędzają czas.  Zagadki przyrodnicze z gry można także wykorzystać w formie popularnych kalamburów.
Rodzaj: Gry i zabawy
Przedstawienie szachowe na podstawie „Wierszy o szachach” Zbigniewa Dmitroca
Scenariusz przedstawienia szachowego inspirowanego "Wierszami o Szachach" Zbigniewa Dmitroca. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze przedstawień
Mapa skarbów
Krótki pomysł na zabawę, w trakcie której dzieci samodzielnie wykonują grę planszową nawiązującą swoją strukturą do mapy skarbów. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Do celu – gra planszowa
Propozycja wykonania bardzo prostej gry planszowej z wykorzystaniem plastikowych nakrętek, które będą pełniły funkcję pionków. Do celu to gra oparta na zasadach malefitza i chińczyka. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Gry planszowe z całego świata
Gry planszowe to rozrywka znana niemal w każdym zakątku świata. Przy okazji zajęć świetlicowych poświęconych poszczególnym kontynentom, warto zapoznać dzieci z planszówkami, w jakie grają ich rówieśnicy z różnych krajów. Może to być znajomita okazja do rozmowy na temat wszechobecnej różnorodności gatunków, ras,...
Rodzaj: Gry i zabawy
Gry na szachownicy sześćdziesięcioczteropolowej
Propozycje gier, do których niezbędna jest szachownica.
Rodzaj: Gry i zabawy
Boss puzzle
Robimy prostą grę dla dzieci
Rodzaj: Gry i zabawy
Scrabble w świetlicy. Kółko scrabble’owe w każdej szkole
Autorka zachęca do promowania gry w scrabble w świetlicy szkolnej. Zabawa ta uatrakcyjni spędzany tam czas, przyciągnie do świetlicy nowych wychowanków. Stworzenie kółka może stanowić propozycję do planu rozwoju zawodowego.
Rodzaj: Gry i zabawy

Wszystkich wyników: {{count}}