Plan pracy świetlicy na rok szkolny 2023/2024

Rodzaj: Plany pracy
Temat:  Plan pracy świetlicy

Szczegółowy plan pracy, przykładowe scenariusze i pomysły do realizacji. Na podstawie dokumentów: podstawy programowej, statutu szkoły, programu wychowawczo-profilaktycznego.

Opracowany przez redakcję „Świetlicy w Szkole” plan pracy wraz z obudową metodyczną jest publikowany w kolejnych numerach czasopisma.

Główne cele to: zapoznanie dzieci z wybranymi zdarzeniami z dziejów Polski, jej tradycją i historią w formie legend, podań, wzbogacenie wiedzy na temat rzeki Wisły i innych rzek, kształtowanie postaw proekologicznych w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, poznanie nadwiślańskich budowli (mosty, ujęcia wody), poszerzenie wiadomości na temat różnych form spędzania czasu wolnego nad rzeką oraz rozumienie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas pobytu nad wodą.

  • W numerze 2/2023 – ukazał się plan pracy na okres wrzesień-grudzień 2023 r.
  • W numerze 3/2023 – ukazał się plan pracy na drugie półrocze roku szkolnego 2023/2024.
  • W numerze 4/2023 – ukaże się plan szczegółowy oraz przykładowe scenariusze i pomysły do realizacji na wrzesień i październik 2023 r.
  • W numerze 5/2023 – ukaże się plan szczegółowy oraz przykładowe scenariusze i pomysły do realizacji na listopad i grudzień 2023 r.
  • W numerze 6/2023 – ukaże się plan szczegółowy oraz przykładowe scenariusze i pomysły do realizacji na styczeń i luty 2024 r.
  • W numerze 1/2023 – ukaże się plan szczegółowy oraz przykładowe scenariusze i pomysły do realizacji na marzec i kwiecień 2024 r.
  • W numerze 2/2024 – ukaże się plan szczegółowy oraz przykładowe scenariusze i pomysły do realizacji na maj i czerwiec 2024 r.

Proces opiekuńczo-wychowawczy w świetlicy powinien przebiegać zgodnie z wcześniej przemyślanym i określonym planem działania. W trakcie roku szkolnego jest on często modyfikowany i dostosowywany do sytuacji, wieku i aktywności danej grupy. Modyfikacja jednak dotyczy przede wszystkim form działania, a nie głównych założeń planu.

0 zł Dostęp do materiału
W koszyku
Pełny dostęp
do serwisu
Sprawdź
90 zł do końca roku.
1700 materiałów dla świetlic
Informacje
Rodzaj: Plany pracy
Autor: Joanna Hoffmann
Plan pracy świetlicy
Więcej na temat: Plan pracy świetlicy
Pytania i odpowiedzi
{{row.question}}
{{row.answer}}
Opinie
Świetlicę prenumerujemy od początku i nie wyobrażam sobie bez niej pracy. Świetne plany pracy i mnóstwo propozycji.
Od lat niezastąpiona pomoc. Kopalnia pomysłów, z których zawsze można skorzystać.
Dobrze, że jako środowisko mamy swoje czasopismo, na które zawsze mogę liczyć, gdy potrzebuję pomysłów i wsparcia.

Opinie pochodzą z anonimowej ankiety czytelników czasopisma „Świetlica w Szkole”.

Jakość gwarantują redakcje: