Temat numeru:

Baśnie Hansa Christiana Andersena

Andersen jest uważany za jednego z najwybitniejszych autorów Europy. Jego dzieła mogą dać tyle samo radości dzieciom, co dorosłym – zgadzało się to zresztą z opinią jego samego. Wprawdzie adresował baśnie do dzieci, jednak zachęcał dorosłych, by próbowali zrozumieć ich głębszy sens.

Objętość: 32 strony | Cena: 17,5 zł

Temat numeru:

Danuta Wawiłow

Danuta Wawiłow w nadzwyczajny sposób rozumiała świat dzieci, ich poczucie humoru i emocje. Zawsze traktowała swoich czytelników z szacunkiem i ogromną sympatią. W swoich tekstach poruszała kwestie odrzucenia i nietolerancji, rywalizacji, niezrozumienia i osamotnienia.

Objętość: 32 strony | Cena: 15,50 zł

Temat numeru:

Grzegorz Kasdepke

Twórczość Grzegorza Kasdepke charakteryzuje się niezwykłym zrozumieniem psychiki dziecka i ciepłym humorem. Bohaterowie jego książek zawojowali nie tylko domowe biblioteczki, ale i szkolne podręczniki. Kuba i Buba, detektyw Pozytywka, Kacper oraz jego niefrasobliwy tata – to tylko niektóre z opisanych przez autora postaci.

Objętość: 32 strony | Cena: 15,50 zł

Temat numeru:

Jan Brzechwa

Wiersze Jana Brzechwy są pełne humoru i fantazji, wiele z nich to utwory satyryczne. Nic dziwnego, że nazywano Brzechwę profesorem serdecznego uśmiechu. Na podstawie jego utworów powstało tez wiele interesujących filmów.

Objętość: 32 strony | Cena: 15,50 zł

Temat numeru:

Dorota Gellner

Dorota Gellner najchętniej tworzy dla dzieci, adresując do nich bajki, wiersze, opowiadania, rymowanki i teksty do piosenek – takich jak „Zuzia – lalka nieduża”, „Ogórek”, „A ja rosnę”.

Objętość: 32 strony | Cena: 15,50 zł

Top