Wyszukiwanie Tematy

Gry i zabawy

Odpowiedzi czołowego specjalisty do spraw prawa oświatowego na pytania zadane przez pracowników placówek oświatowych.

Bajkowe Love
Rodzaj: Gry i zabawy
Świetlicowy kalendarz adwentowy – w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia
Przykładowy kalendarz adwentowy z zadaniami dla dzieci ze świetlicy. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Jesienna integracja
Propozycja 8 krótkich świetlicowych zabaw, podczas których dzieci poznają się i integrują. Przy okazji zajęć nauczyciel przypomina także zasady obowiązujące w świetlicy.  Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Zdrowe odżywianie – wykonanie sałatki owocowej
Prosty i krótki pomysł na zajęcia, podczas których nauczyciel rozmawia z dziećmi na temat zdrowego odżywiania, korzyści wynikających z jedzenia warzyw i owoców, porusza kwestie bezpieczeństwa w kuchni oraz zachęca do wspólnego wykonania sałatki owocowej.  Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Temat:  Odżywianie
Gra planszowa „Skrzydlata łąka”
Propozycja gotowej gry planszowej „Skrzydlata Łąka” wraz z instrukcją, zasadami i planszą do druku. Dzieci poprzez zabawę ćwiczą spostrzegawczość i uczą się dostrzegać otaczające nas piękno. Gra służy także poprawie koncentracji i pamięci, rozwija kreatywność, pomaga znajdować radość w codziennych...
Rodzaj: Gry i zabawy
Gra planszowa „Wodna Kraina”
Propozycja gotowej gry planszowej „Wodna Kraina” wraz z instrukcją, zasadami i planszą do druku. Gracze poznają dzięki niej wiele ciekawostek na temat zwierząt żyjących w wodzie, jak również zagrożeń, takich jak sieci czy śmieci. Dzieci poprzez zabawę uczą się i poszerzają wiedzę.
Rodzaj: Gry i zabawy
W poszukiwaniu wiosny – zabawa z kodami QR
Prosta instrukcja do stworzenia własnej gry planszowej z użyciem kodów QR oraz propozycja już gotowej gry do wykorzystania na zajęciach z dziećmi. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Temat:  Narzędzia TIK
Ale Kosmos – gra planszowa
Propozycja gotowej gry planszowej „Ale Kosmos” wraz z instrukcją, zasadami i planszą do druku. Dzieci przez zabawę poszerzą swoją wiedzę na temat Kosmosu i Układu Słonecznego.
Rodzaj: Gry i zabawy
Wyzwania… na czasie
Artykuł przedstawia 4 listy wyzwań dla dzieci inspirowane porami roku: wiosenną, zimową, jesienną i letnią (wakacyjną).  Wykonanie zadań ma zachęcić dzieci do odkrywania i poznawania otaczającego je świata oraz do rozmowy na temat towarzyszących im emocji. Wyzwania dają także możliwość poszerzenia wiedzy dzieci...
Rodzaj: Gry i zabawy
Tajemniczy Las – gra planszowa
Propozycja gotowej gry planszowej "Tajemniczy Las" wraz z opisem gry i zasadami. Do stworzenia gry wykorzystano zagadki oraz zadania ruchowe, dzięki którym dzieci rozwijają umiejętności pracy w grupie i aktywnie spędzają czas.  Zagadki przyrodnicze z gry można także wykorzystać w formie popularnych kalamburów.
Rodzaj: Gry i zabawy
Zabawy z kostką do gry
Propozycja 8 kreatywnych zabaw świetlicowych na papierze, podczas których dzieci korzystają z popularnej kostki do gry i swojej wyobraźni. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Gry świetlicowe rozwijające koncentrację i pamięć
Propozycja 14 krótkich gier i zabaw do przeprowadzenia w świetlicy, które rozwijają koncentrację i pamięć dzieci.  Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Temat:  Rozwój ucznia
Zabawy wspierające integrację dzieci w grupie świetlicowej
7 pomysłów na zabawy, które wspomagają integrację dzieci w nowej grupie świetlicowej.  Długość materiału: 2,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Gry i zabawy świetlicowe
7 krótkich pomysłów na gry i zabawy świetlicowe, podczas których dzieci uczą się pracy i komunikacji w grupie. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Mapa skarbów
Krótki pomysł na zabawę, w trakcie której dzieci samodzielnie wykonują grę planszową nawiązującą swoją strukturą do mapy skarbów. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Gry i zabawy na boisku szkolnym
12 pomysłów na gry i zabawy, które można przeprowadzić na boisku szkolnym. Długość materiału: 1 i 2/3 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Rajd jesienny w świetlicy
Pomysł na jesienną zabawę świetlicową. Propozycja zabawy świetlicowej, podczas której dzieci wykonują 4 zróżnicowane zadania i biorą udział w quizie o tematyce jesiennej.  Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Temat:  Jesień

Wszystkich wyników: {{count}}