Wypalenie zawodowe nauczycieli – fakty, mity i profilaktyka

Szkolenie z psychologiem

Ocena: 4.92 / 5 (84 ocen)
Uczestników na żywo: 359

Zapraszamy do zapisu na szkolenie, podczas którego psycholog, Ewa Kustwan-Mróz, opowie o symptomach, sposobach zapobiegania i pomocy w obliczu wypalenia zawodowego. Szkolenie jest darmowe dla użytkowników portalu Biblioteka.pl i serwisu Swietlicawszkole.pl.

Materiał uzyskasz od razu po wykupieniu dostępu.
Pochodzi z fachowego czasopisma dla świetlic.
Pełny materiał uzyskasz po wykupieniu dostępu.
Imienne zaświadczenie
Darmowe dla subskrybentów

Wypalenie zawodowe kojarzymy zwykle z brakiem chęci do pracy. Jednak wypalenie to coś więcej, nie tylko brak chęci i motywacji do pracy czy mniejsze zaangażowanie. To również unikanie kontaktów społecznych, ciągłe niezadowolenie, większa drażliwość i konfliktowość. Trudno jest nie tylko osobie dotkniętej wypaleniem, ma wpływ na cały zespół. Przyczyny wypalenia zawodowego są bardzo złożone. Jest to zjawisko, którego mogą doświadczyć różne osoby, niezależnie od wieku i etapu kariery zawodowej.

Opis szkolenia

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak rozpoznawać symptomy wypalenia, jak zapobiegać, co robić, gdzie szukać wsparcia, gdy objawy przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu. Będziemy też wspólnie zastanawiać się nad sposobami wpływania na wzrost efektywności pracy, radzenia sobie z codziennym stresem i dobrostanem psychicznym.

Dla kogo?

Szkolenie adresowane jest do nauczycieli wszystkich typów szkół. Wszystkich tych, którzy są zainteresowanych ochroną siebie przed wypaleniem zawodowym, a szczególnie tych, którzy obserwują u siebie pierwsze oznaki tego zjawiska. Szkolenie jest łączone dla użytkowników portalu biblioteka.pl oraz serwisu swietlicawszkole.pl.

Cel szkolenia

Lepsze zrozumienie zjawiska wypalenia, nabycie umiejętności rozpoznawania jego symptomów, poznanie technik i metod zmniejszających ryzyko wypalenia zawodowego.

Program

  • Wypalenie zawodowe - wprowadzenie do tematyki, fakty, mity, przekonania.
  • Objawy wypalenia zawodowego (omówienie wybranych narzędzi).
  • Analiza indywidualnych przyczyn wypalenia zawodowego.
  • Omówienie wybranych metod i strategii radzenia sobie ze stresem.
  • Pierwsza pomoc, czyli jak sobie pomóc w sytuacji kryzysowej.
  • Zapobieganie wypaleniu zawodowemu – profilaktyka i poszukiwanie rozwiązań.
Wypalenie zawodowe nauczycieli – fakty, mity i profilaktyka

Prowadząca: Ewa Kustwan-Mróz

Psycholog. Posiada wieloletnie doświadczenie w pomocy psychologicznej, terapii i pracy psychoedukacyjnej z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli, pedagogów i psychologów, zwiększające ich umiejętności pracy z grupą, radzeniem sobie z trudnymi sytuacjami wychowawczymi, wspierania dzieci i młodzieży w kryzysie, wypaleniem zawodowym nauczycieli.

W swojej pracy wykorzystuje elementy coachingu. Od 20 lat kierownik Zespołu Interwencji Kryzysowej przy ROM-E Metis w Katowicach. Wspiera szkoły i placówki w sytuacjach kryzysu (samookalczenia, myśli suicydalne, próby samobójcze).

Słowa kluczowe

Pełny dostęp
do serwisu
Sprawdź
Dostęp do wszystkich szkoleń
40 zł do końca roku.
1700 materiałów dla świetlic
Informacje

Odbyło się: 6 lutego 2024

Prowadząca: Ewa Kustwan-Mróz

Czas szkolenia: Półtorej godziny

Uczestników na żywo: 359