Wyszukiwanie Tematy
Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Świetlica szkolna to miejsce, gdzie uczniowie mogą spędzać czas poza lekcjami pod opieką przeszkolonego personelu. W świetlicy szkolnej zapewnione są warunki do nauki, zabawy i odpoczynku. Często organizowane są zajęcia dodatkowe, zabawy, konkursy czy czytanie książek.

Kubek dla babci i dziadka
Pomysł na wykonanie papierowego kubka dla babci i dziadka, który idealnie sprawdzi się jako opakowanie prezentowe na słodki upominek. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Portrety Babci i Dziadka
Inspiracja do wykonania portretów babci i dziadka z użyciem, między innymi, makaronu i papierowych serwetek. Praca plastyczna, którą ogranicza wyłącznie wyobraźnia :) Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Bukiet z okazji Dnia Babci
Prosty pomysł na wykonanie bukietu kwiatków z wytłaczanek po jajkach z okazji Dnia Babci. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Babcia i Dziadek
Scenariusz zajęć świetlicowych do zrealizowania z okazji dnia babci i dziadka. W trakcie zajęć dzieci rozmawiają o swoich dziadkach, poznają wiersze związane z tematem zajęć, wykonują drzewo genealogiczne, biorą udział w prostych inscenizajach teatralnych oraz uczestniczą w grach i zabawach z czasów swoich...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Mandala dla babci i dziadka
Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w świetlicy, podzielone na trzy części: zajęcia umysłowe, komputerowe i ruchowe. W ramach zajęć dzieci poszerzają wiedzę o mandalach, uczestniczą w zabawie ruchowej, pozanją wiersz Ireny Suchorzewskiej oraz samodzielnie wykonują mandalę dla babci i dziadka z okazji ich...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Dzień Babci i Dzień Dziadka
Rozwijanie kompetencji kluczowych w świetlicy
Scenariusz zajęć okolicznościowych rozwijających kompetencje kluczowe w świetlicy, służący uczczeniu dziadków i babć. W ramach zajęć uczniowie czytają i wspólnie analizują wiersz, wykonują pracę plastyczną dla babci lub dziadka i układają wieżę z zapałek. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Robimy portrety babci i dziadka
Rozwijanie kompetencji kluczowych w świetlicy
Scenariusz zajęć rozwijających kompetencje kluczowe w świetlicy do zrealizowania z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka lub bez okazji. Podczas lekcji uczniowie wzmacniają więzi emocjonalne z dziadkami, wykonując pracę plastyczną z wizerunkiem wybranej bliskiej osoby, biorą udział w zabawie ruchowej oraz śpiewają piosenkę...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Herbatka u babci i dziadka
Scenariusz zajęć świetlicowych mających na celu zacieśnianie więzi rodzinnych między wnuczkami i dziadkami. Podczas zajęć dzieci poznają wiersz "Herbatka" i historię herbaty, rozmawiają na temat swoich dziadków wymieniając się wcześniej zdobytymi informacjami o seniorach: ich zainteresowaniach, cechach wyglądu,...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Dzień Babci i Dziadka inaczej
Spotkania z najbliższymi w świetlicy. Spotkania z ukochanymi babciami i dziadkami są zawsze miłym przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i seniorów. Od kilku lat w naszej świetlicy przyjął się zwyczaj obchodzenia w wyjątkowy sposób święta Babci i Dziadka.
Rodzaj: Imprezy
Ażurowe tulipany i żonkile
Trójwymiarowe kwiatki doskonałe na prezent.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Prezenty
Święto Babci i Dziadka
Scenariusz zajęć świetlicowych dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Laurka na Dzień Babci
Pomysł na wykonanie laurki z okazji Dnia Babci.
Rodzaj: Projekty plastyczne

Wszystkich wyników: {{count}}