Wyszukiwanie Tematy
Boże Narodzenie

Boże Narodzenie

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, który warto celebrować także w świetlicy szkolnej. Można zorganizować różne aktywności, takie jak warsztaty plastyczne, przygotowanie ozdób świątecznych, czy konkurs na najpiękniejszą choinkę. Świąteczna atmosfera i integracja z pewnością umocnią relacje w grupie świetlicowej.

Jasełka w świetlicy
Boże Narodzenie to wyjątkowy czas oczekiwania, pojednania i radości. To także dobry powód, aby z dziećmi porozmawiać o (nie tylko) polskich tradycjach i zwyczajach, a także zorganizować w szkole lub świetlicy jasełka. Wystawienie jasełek umożliwia zaktywizowanie dzieci i rozwija ich zdolności współpracy....
Mikołajki w świetlicy – inspiracje na zajęcia 6 grudnia
Mikołajki to święto uwielbiane przez dzieci, które wspaniale wprowadza nas w klimat świąt i oswaja z grudniowym mrokiem za oknem. Warto zorganizować je w świetlicy i cieszyć się ciepłą atmosferą w grupie. Przedstawiamy propozycje scenariuszy zajęć i projektów plastycznych, które są mniej lub bardziej bezpośrednio...
Rodzaj: Zestawienia
Święty Mikołaj, renifery, bombki… – czyli pomysły na zajęcia plastyczne w świetlicy inspirowane Bożym Narodzeniem
Boże Narodzenie to wspaniałe źródło inspiracji do tworzenia prac plastycznych. Wszędzie spotykamy się z pięknymi ozdobami, które wykorzystują motyw świąteczny i co roku zachwycają nas swoją formą. Dlatego jest to także idealna okazja, aby zorganizować z dziećmi zajęcia plastyczne i własnoręcznie wykonać takie...
Bombka
Prosty pomysł na wykonanie bombek z wykorzystaniem zaślepek/ krążków styropianowych oraz podstawowych materiałów plastycznych. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Ozdoby choinkowe z drewnianych patyczków
Proste pomysły na wykonanie z dziećmi ozdób choinkowych z wykorzystaniem drewnianych patyczków różnej wielkości oraz dostępnych materiałów plastycznych. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Kule śnieżne
Pomysł na zajęcia plastyczne, podczas których dzieci tworzą własne kule śnieżne z wykorzystaniem między innymi: folii piankowej, koszulki na dokumenty i kuleczek styropianowych. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Zima
Świetlicowy kalendarz adwentowy – w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia
Przykładowy kalendarz adwentowy z zadaniami dla dzieci ze świetlicy. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Zimowy świecznik
Ciekawa propozycja wykonania świecznika z zimowym motywem, z wykorzystaniem małego słoiczka i elementów ozdobnych (brokat, wstążka i inne). Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Zima
Świąteczne zabawki z papierowej rolki
Dwa ciekawe pomysły na wykonanie prac plastycznych z wizerunkiem renifera i Świętego Mikołaja z wykorzystaniem papierowych rolek. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Motywy świąteczne „z dłoni”
Proste pomysły na wykonanie z dziećmi renifera i Świętego Mikołaja za pomocą szablonu odrysowanej dłoni :) Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Świąteczne lampiony
Pomysł na zajęcia plastyczne, podczas których dzieci samodzielnie wykonują świąteczne lampiony z małych, szklanych słoiczków. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Aniołowie się radują
Scenariusz zajęć świetlicowych
Scenariusz zajęć świetlicowych mających na celu, między innymi: poszerzenie wiadomości o świętach Bożego Narodzenia i kształtowanie umiejętności samodoskonalenia – bycia lepszym. Dzieci w ramach zajęć słuchają kolęd, bawią się w tearzyk, uczestniczą w grze "prawda-fałsz", rozwiązują tematyczne łamigłówki i...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Kolorowe piniaty
Pomysł na zajęcia plastyczne podzielone na dwa dni, podczas których uczniowie zapoznają się z pochodzeniem piniaty oraz przystępują do jej samodzielnego wykonania.  Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Świąteczne świecidełka
Żarówkowe ozdoby to prosty pomysł na ciekawą dekorację świetlicy. Propozycja wykonania 5 ozdób: bałwanka, renifera, pingwinka, elfika i aniołka wraz ze szczegółowymi instrukcjami.  Długość materiału: 3 strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Gwiazda świąteczna z klamerek
Prosty pomysł na wykonanie gwiazdki z drewnianych klamerek w ramach pracy plastycznej. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Witaj Święty Mikołaju
Scenariusz zajęć świetlicowych poświęconych tradycji obchodzenia mikołajek. Dzieci w ramach zajęć uczestniczą w zabawach ruchowych inspirowanych mikołajkami oraz wykonują ozdoby choinkowe w ramach pracy plastycznej. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Bombka z pasków
Ciekawy pomysł na wykonanie bombki z wykorzystaniem rolki po papierze toaletowym i kawałków wstążki/ sznurka. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Pomocnicy Świętego Mikołaja
Prosty pomysł na wykonanie pracy plastycznej na bazie trójkąta, przedstawiającej Świętego Mikołaja i jego pomocników. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne

Wszystkich wyników: {{count}}