Wyszukiwanie Tematy
Rozwój świetlic

Rozwój świetlic

Świetlica szkolna to miejsce, gdzie uczniowie mogą spędzać czas poza lekcjami pod opieką przeszkolonego personelu. W świetlicy szkolnej zapewnione są warunki do nauki, zabawy i odpoczynku. Często organizowane są zajęcia dodatkowe, zabawy, konkursy czy czytanie książek.

Innowacyjna świetlica
Kierunki rozwoju świetlic szkolnych
Relacja z I Forum dla nauczycieli świetlic szkolnych, które było okazją do integracji środowiska i dyskusji nad kierunkami rozwoju świetlicy w nadchodzącej przyszłości. Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Odpowiedź MEN na list wychowawców świetlic
Prezentujemy Państwu odpowiedź MEN na pismo wysłane w roku szkolnym 2012/2013, które dotyczyło zmiany w rozporządzeniu o kwalifikacjach nauczycieli świetlic. Pod listem podpisało się wielu wychowawców świetlic z całej Polski. Jego treść opublikowano w numerze 4/2012 "Świetlicy w Szkole".
Rodzaj: Warsztat pracy
Świetlica szkolna. Analiza wyników badań ankietowych
Termin "świetlica" używany był i jest w różnym znaczeniu, a pojęcie to w języku polskim ma długoletnią  tradycję. W dawnych czasach świetlica była główną izbą w wiejskiej chacie, gdzie przyjmowano gości, obchodzono uroczystości rodzinne, przechowywano odzież i majątek. Dzisiaj przez świetlicę rozumiemy specjalny...
Rodzaj: Warsztat pracy
Kierunki rozwoju świetlic szkolnych
Wykład wygłoszony podczas konferencji metodycznej w Chorzowie 21.01.2010 roku.
Rodzaj: Warsztat pracy

Wszystkich wyników: {{count}}