Wyszukiwanie Tematy
Imprezy i festyny

Imprezy i festyny

Świetlica szkolna to miejsce, gdzie uczniowie mogą spędzać czas poza lekcjami pod opieką przeszkolonego personelu. W świetlicy szkolnej zapewnione są warunki do nauki, zabawy i odpoczynku. Często organizowane są zajęcia dodatkowe, zabawy, konkursy czy czytanie książek.

Niezapomniany wieczór andrzejkowy
Scenariusz imprezy świetlicowej do przeprowadzenia z okazji Andrzejek. Propozycja 18 popularnych zabaw andrzejkowych, które urozmaicą tradycyjne zajęcia świetlicowe.   Długość materiału: 5 stron A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Andrzejki
Urodziny w świetlicy
Propozycja 23 zabaw urodzinowych do zorganizowania w domu lub w ogrodzie (otwartej przestrzeni), które spodobają się każdemu. Długość materiału: 2 strony A4. 
Rodzaj: Gry i zabawy
Bohaterowie bajek braci Grimm w jednej historii
Gotowa propozycja scenariusza 2-godzinnej imprezy świetlicowej mającej na celu zachęcenie uczniów do czytania, poszukiwania wiedzy i podnoszenia poczucia własnej wartości.  Dzieci w ramach zajęć poznają baśnie braci Grimm, pracują w grupach i odgrywają przedstawienie. Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Imprezy
Temat:  Bracia Grimm
Śladami braci Grimm – Niemiecki Szlak Baśniowy
Scenariusz 2-godzinnej imprezy świetlicowej na temat biografii i baśni braci Grimm, podczas której dzieci poznają Niemiecki Szlak Baśniowy. W ramach zajęć dzieci "odwiedzają" 5 stacji (miasto Hanau, Dom Bajek w Alsfeld, Dom Królewny Śnieżki w Bergfreiheit, Muzeum Braci Grimm w Kassel, Pomnik Muzykantów z Bremy), gdzie...
Rodzaj: Imprezy
Temat:  Bracia Grimm
Wieczór gier – nie tylko planszowych – w świetlicy
Artykuł poświęcony imprezie świetlicowej zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 146 w Warszawie. Gotowy pomysł na zorganizowanie wieczoru gier (nie tylko planszowych), podczas którego dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w przygotowanych wyzwaniach.  Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Ptasie radio w świetlicy, czyli jak zorganizować noc filmową
Relacja z nocy filmowej zorganizowanej w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 146 w Warszawie. Gotowy pomysł na imprezę świetlicową przedstawiający plakat promujący, regulamin oraz przebieg całej zabawy.  Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Imprezy
Wędrówki z Jankiem Długoszem. Śladami księżnej Daisy
Scenariusz imprezy świetlicowej.
Rodzaj: Imprezy
Temat:  Śląsk
Rafa koralowa
Scenariusz imprezy świetlicowej zorganizowanej na basenie.
Rodzaj: Imprezy
Temat:  Australia
Rodzinne kolędowanie. Wieczór otwartych serc
Tradycją naszej szkoły jest podejmowanie działań, których celem jest między innymi integracja środowiska lokalnego, aktywizacja rodziców i uczniów na rzecz szkoły oraz wspieranie misji salezjańskich na całym świecie. Do takich działań należy również Wieczór Otwartych Serc.
Rodzaj: Imprezy
Przez Grenlandię. Wyprawa śnieżnym śladem
Scenariusz imprezy świetlicowej.
Rodzaj: Imprezy
Łamigłówki świetlicowej główki
Każdego roku nauczyciele świetlic szkolnych z mysłowickich szkół podstawowych organizują wiele imprez integracyjnych dla dzieci.
Rodzaj: Informacje
Dzień Babci i Dziadka inaczej
Spotkania z najbliższymi w świetlicy. Spotkania z ukochanymi babciami i dziadkami są zawsze miłym przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i seniorów. Od kilku lat w naszej świetlicy przyjął się zwyczaj obchodzenia w wyjątkowy sposób święta Babci i Dziadka.
Rodzaj: Imprezy
Kochamy mamy!
Wychowawca świetlicy szkolnej oprócz zapewnienia opieki dziecku powinien stworzyć takie warunki, by mogło się ono wszechstronnie rozwijać nie tylko intelektualnie, ale też moralnie i społecznie. Świetlica ma być miejscem, gdzie uczeń poznaje, doświadcza oraz uczy się respektowania takich wartości jak dobro, piękno i...
Rodzaj: Imprezy
Temat:  Dzień Matki
Górnicze tradycje. Barbórka
Poznajemy zawód górnika.
Rodzaj: Imprezy
Temat:  Zawody
Wytwornie i elegancko w stylu lat 20. i 30. XX wieku
Program imprezy karnawałowej w świetlicy mającej na celu przybliżenie wiedzy o karnawale poprzez udział w przedstawieniu, poznanie mody w latach 20. i 20. XX wieku, zintegrowanie społeczności szkolnej.
Rodzaj: Imprezy
Temat:  Karnawał
Europa da się lubić...
Scenariusz imprezy świetlicowej na Święto Unii Europejskiej obchodzone 4 maja.
Rodzaj: Imprezy
Temat:  Europa

Wszystkich wyników: {{count}}