Wyszukiwanie Tematy
Edukacja patriotyczna

Edukacja patriotyczna

Wychowanie patriotyczne w świetlicy to ważne zadanie. Dzieci powinny poznać historię i kulturę swojego kraju, a także wartości, na których opiera się polska państwowość. W świetlicy można organizować zajęcia związane z tradycjami narodowymi, przygotowywać wystawy i prezentacje, prowadzić rozmowy na temat patriotyzmu i jego różnych przejawów. Ważne jest również wychowanie do szacunku dla symboli narodowych oraz do budowania pozytywnych relacji między ludźmi.

Moja flaga
Moja flaga
Ciekawy pomysł na wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej polską flagę. Do zajęć wykorzystano drewniany patyczek oraz podstawowe materiały plastyczne. Długość materiału: 1/3 strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Symbole narodowe Polaków
Propozycja zajęć plastycznych, podczas których dzieci tworzą pracę z motywem patriotycznym. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Nasze polskie symbole
2 proste pomysły na wykonanie pracy plastycznej z motywem patriotycznym. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Motyle dla Polski
Prosty pomysł na zajęcia plastyczne nawiązujący do polskiej flagi oraz barw narodowych. Długość materiału: 1/3 strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Święto Niepodległości w świetlicy – pomysły na 11 listopada
Święto niepodległości to dobra okazja do przeprowadzenia w świetlicy zajęć związanych z tematyką patriotyczną, znajomością symboli narodowych i uczących dzieci współczesnego patriotyzmu.  Poniżej proponujemy przemyślane, gotowe pomysły na zorganizowanie zajęć z motywem patriotycznym.
Rodzaj: Zestawienia
Patriotyczne serce
Pomysł na wykonanie pracy plastycznej w barwach narodowych w ramach zajęć w grupie. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Flaga Polski
Pomysł na wykonanie flagi Polski w kwiecistym otoczeniu z wykorzystaniem podstawowych materiałów plastycznych, takich jak: kartki z bloku, klej i farby plakatowe. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
„Pokój pełen Polski” – świetlicowy escape room
Scenariusz zajęć świetlicowych
Scenariusz zajęć świetlicowych z motywem patriotycznym w formie popularnego "escape roomu". W ramach zajęć dzieci wykonują 7 różnych zadań, między innymi: rozwiązują zagadki, rozszyfrowują proste wiadomości, odczytują kod QR, a przez grę przeprowadza ich sam Józef Piłsudski :) Długość materiału: 3,5 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Polska – mój dom
Bardzo prosta propozycja wykonania z dziećmi pracy plastycznej z wykorzystaniem mapy Polski. Długość materiałów: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Polska
Polska mój kraj
Bardzo prosty pomysł na zajęcia, podczas których dzieci wykonują pracę plastyczną z wykorzystaniem szablonu mapy Polski oraz farb. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Polska
Razem świętujemy
Prosty i ciekawy pomysł wykonania pracy plastycznej z wykorzystaniem motywu serca i barw narodowych. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Polska
Godło
Ciekawy pomysł na wykonanie z dziećmi godła Rzeczypospolitej Polskiej w ramach pracy plastycznej. Długość materiału: 3/4 strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Biało-czerwone
Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w świetlicy
Pomysł na zajęcia umysłowe, ruchowe i manualne, dzięki którym kształtuje się postawę patriotyczną dzieci. Dzieci w ramach zajęć uczestniczą m. in. w zabawie ruchowej z piłką oraz wykonują pracę plastyczną utrzymaną w tonacji biało - czerwonej.  Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Patriotyczny orzełek z papierowej rolki
Pomysł na wykonanie nieszablonowego orzełka z wykorzystaniem podstawowych materiałów plastycznych. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Moja ojczyzna
Scenariusz zajęć świetlicowych
Scenariusz zajęć świetlicowych o tematyce patriotycznej.  Quiz wiedzy o Polsce, wykreślanka, zabawa ruchowa i plastyczna, które mają na celu pobudzenie w uczniach uczuć patriotycznych, a także wykazanie się wiedzą z tego obszaru. Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Orzeł z kółeczek – origami płaskie
Pomysł na wykonanie bardzo prostej pracy plastycznej o tematyce patriotycznej z efektem trójwymiarowości. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
O patriotyzmie – nowości do wykorzystania w szkole: na lekcji, w świetlicy szkolnej
Propozycja 8 książek, które warto wykorzystać na zajęciach o patriotyzmie.  Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Historia malowana
Pomysł na zajecia rozwijajace kompetencje kluczowe w świetlicy z wykorzystaniem narzędzi TIK. Nauczyciel w ramach zajęć poszerza wiedzę uczniów na temat władców Polski, posługuje się tablicą interaktywną oraz przygotowaną uzupełnianką sylabową. Proponuje także tematyczną zabawę ruchową oraz wykonanie pracy...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Historia

Wszystkich wyników: {{count}}