Wyszukiwanie Tematy

Bajki

Świetlica szkolna to miejsce, o którym często zapomina się w kwestii jej walorów edukacyjnych. Warto wykorzystać czas, który uczniowie w niej spędzają, by przekazać ważne treści dydaktyczne. Nasze plansze przeznaczone do świetlicy będą wartościowym elementem jej wyposażenia.

Kot w Butach
Scenariusz zajęć świetlicowych mający na celu rozwijanie zamiłowania do literatury. Podczas zajęć dzieci rozwiązują kocią zagadkę, poznają i analizują baśń "Kot w butach", uczestniczą w zabawie ruchowej oraz wykonują tematyczną pracę plastyczną. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Bajki
Moja bajka
Pomysł na proste zajęcia plastyczne, podczas których dzieci z wykorzystaniem podstawowych materiałów plastycznych tworzą własną bajkę. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Bajki
Księżniczka z bajki
Pomysł na wykonanie pracy plastycznej z wizerunkiem księżniczki, do którego wykorzystano wełnę oraz inne materiały ozdobne. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Bajki
Przygody w Stumilowym Lesie
Scenariusz zajęć świetlicowych mający na celu, między innymi, rozbudzenie zainteresowań uczniów twórczością Alana Aleksandra Milne. Podczas zajęć dzieci przedstawiają pantomimę inspirowaną bohateriami bajki, rozwiązują krzyżówkę, poznają historię Kubusia Puchatka i jego przyjaciół oraz uczestniczą w 7...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Bajki
Domek krasnoludków
Pomysł na zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonają prosty domek krasnoludków z rolki po papierze toaletowym. Długość materiału: pół strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Bajki
Bajkowe Love
Propozycja gotowej gry planszowej „Bajkowe Love” wraz z instrukcją, zasadami i planszą do druku. Gra inspirowana popularnymi bajkami, dzięki którym dzieci uczą się rozpoznawać i nazywać emocje, jak również wyrażać swoje uczucia. Podczas gry dziecko, wraz z bajkowymi postaciami, wyrusza w świat doskonałej zabawy...
Rodzaj: Gry i zabawy
Mała Syrenka
Prosty pomysł na zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonują syrenkę z wykorzystaniem podstawowych materiałów oraz wytłaczanki po jajkach. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Bajki
Wspólne tworzenie ilustracji do bajki
Propozycja przeprowadzenia zajęć w formie teatrzyku kamishibai. Artykuł zawiera przykładową bajkę przedstawioną za pomocą ilustracji stworzonych przez dzieci, a następnie zaprezentowanych w postaci teatrzyku, który jest doskonałą formą pracy twórczej. Dzięki takiej metodzie przeprowadzenia zajęć dzieci ćwiczą...
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Bajki
W świecie Czerwonego Kapturka
Scenariusz zajęć świetlicowych mających na celu zachęcenie dzieci do czytania bajek oraz rozwijania ich zainteresowań i umiejętności pracy w grupie. Motywem przewodnim scenariusza jest bajka o Czerwonym Kapturku, w trakcie zajęć dzieci grają w grę planszową, uczestniczą w zabawie ruchowej, wykonują tematyczną pracę...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Bajki
U Królowej Śniegu
Scenariusz zabawy tematycznej inspirowanej treścią baśni H.Ch. Andersena "Królowa Śniegu". Dzieci poznają treść baśni, oglądają film, śpiewają piosenki, samodzielnie wyszukują podkład muzyczny i przygotowują dekoracje potrzebne do zrealizowania zabawy. Długość materiału: 3 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Wielkanoc z kamishibai
Scenariusz zajęć świetlicowych, podczas których dzieci tworzą ilustracje do bajki o zajączku do wykorzystania w drewnianym teatrzyku kamishibai. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Wielkanoc
Smerfastyczna przygoda
Scenariusz zajęć świetlicowych, podczas których dzieci poznają bohaterów bajki o smerfach. Dzieci podczas zabaw ruchowych oraz quizu odkrywają tajemniczy świat smerfów. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Bajki
Magiczny świat wyobraźni
Scenariusz zajęć świetlicowych, dzięki któremu dzieci zapoznają się z teatrem kamishibai oraz tworzą bajkę o wiośnie. Nauczyciel w ramach zajęć opowiada o historii teatru kamishibai, rozwiązuje z dziećmi krzyżówkę, proponuje zabawę muzyczną oraz wspólne wykonanie ilustracji do bajki.  Długość materiału: 2...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Wiosna
Świetlicowy organizer
Świetlicowy organizer, w którym tematem tygodnia są "Baśnie różnych narodów". Tygodniowy terminarz, w którym można znaleźć pomysły na zajęcia umysłowe i manualne, gry i zabawy ruchowe, muzyczne i teatralne wraz z odnośnikami do pasujących artyukułów z numeru czasopisma. Wszystkie zaproponowane aktywności w bardzo...
Rodzaj: Plany pracy
Temat:  Baśnie
Baśnie rosyjskie i romskie
Zestawienie bibliograficzne w wyborze wydawnictw zwartych, artykułów z czasopism i audiobooków poświęconych baśniom rosyjskim i romskim. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Bibliografie
Temat:  Baśnie
Marynka-Kruszynka
Propozycja wykonania pracy plastycznej inspirowanej rosyjską baśnią o Marynce-Kruszynce. Dzieci w ramach zajęć poznają historię o biednej dziewczynie i wykonują matrioszkę według szablonu. Długość materiału: 1/3 strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Baśnie
Pan Kocki – ukraińska bajka ludowa
Scenariusz zajęć świetlicowych na podstawie ukraińskiej bajki ludowej. Podczas zajęć dzieci biorą udział w zabawach muzycznych, poznają historę pana Kockiego i rozmawiają na temat tekstu, wykonują pracę plastyczną w parach o "kociej" tematyce oraz uczestniczą w zabawie relaksacyjnej wcielając się w role kota i...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Baśnie
Leśna Nimfa
Pomysł na prostą, ale bardzo efektowną pracę plastyczną z wykorzystaniem liści i farb inspirowaną czeską baśnią o Bietuszce – biednej dziewczynie, której pomogła leśna nimfa. Długość materiału: pół strony A4. 
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Baśnie

Wszystkich wyników: {{count}}