Wyszukiwanie Tematy
Kodowanie

Kodowanie

W świetlicy szkolnej można wprowadzić zajęcia z kodowania. Można wykorzystać różnego rodzaju narzędzia, takie jak gry edukacyjne, programowanie robotów czy tworzenie stron internetowych. W ten sposób uczniowie nie tylko rozwijają swoje umiejętności informatyczne, ale również uczą się kreatywnego myślenia oraz rozwiązywania problemów.

Geometryczne serca – elementy kodowania
Prosta popozycja wykonania pracy plastycznej z motywem serca. Długość materiału: 1/3 strony A4.
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Kodowanie
„Pokój pełen Polski” – świetlicowy escape room
Scenariusz zajęć świetlicowych
Scenariusz zajęć świetlicowych z motywem patriotycznym w formie popularnego "escape roomu". W ramach zajęć dzieci wykonują 7 różnych zadań, między innymi: rozwiązują zagadki, rozszyfrowują proste wiadomości, odczytują kod QR, a przez grę przeprowadza ich sam Józef Piłsudski :) Długość materiału: 3,5 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Zabawa w kodowanie
Relacja z przebiegu zajęć zorganizowanych w ramach realizowania projektu „Świetliczaki na tropie... zagadek”. Krótkie podsumowanie zabawy w kodowanie. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Kodowanie
Piękno kwiatów
Scenariusz zajęć świetlicowych
Scenariusz zajęć świetlicowych poświęconych poznaniu kwiatów. W ramach zajęć dzieci rozwiązują wykreślankę, uzupełniają nazwy kwiatów, biorą udział w zabawie ruchowej inspirowanej kolorami oraz wykonują pracę plastyczną z wykorzystaniem bibuły. Długość materiału: 2 strony A4. 
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Kwiaty
Podróże z robotem
Scenariusz zajęć świetlicowych mających na celu zapoznanie się z twórczością Doroty Gellner oraz wykorzystanie Ozobotów do pracy z materiałem źródłowym w postaci wierszy autorki. Zajęcia obejmują: podział na grupy z wykorzystaniem Ozobota - małego edukacyjnego robocika, popularną zabawę "ciepło - zimno" oraz...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Dorota Gellner

Wszystkich wyników: {{count}}