Wyszukiwanie Tematy
Obserwacja w szkole
Artykuł poświęcony obserwacji zajęć w szkole. Przepisy prawne, porady oraz najważniejsze informacje dotyczące przeprowadzenia obserwacji. Długość materiału: 1 i 2/3 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Uważni i zrelaksowani
Artykuł poświęcony uważności i samokontroli emocji. Podpowiedź kiedy ćwiczyć uważność w świetlicy, a także kilka prostych i przydatnych ćwiczeń, które idealnie sprawdzą się w pracy z dziećmi. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Emocje
Innowacja pedagogiczna
Artykuł poświęcony innowacji pedagogicznej. Zawiera przydatne informacje dotyczące tego, czym jest innowacja pedagogiczna, na jakie rodzaje można podzielić innowacje pedagogiczne wraz z ich omówieniem oraz kilka praktycznych wskazówek. Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Mentor – kto to jest?
Artykuł wyjaśniający kim jest mentor i jakie są jego podstawowe zadania. Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Awans zawodowy
Godziny dostępności, czyli tzw. czarnkowe
Artykuł poświęcony godzinom dostępności nauczyciela. Zapis w Karcie Nauczyciela wraz z objaśnieniami oraz ogólnymi informacjami dotyczącymi ich realizowania. Długość materiału: 1 i 1/3 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Nietrzeźwy rodzić przychodzi po dziecko
Krótki artykuł podpowiadający co zrobić w sytuacji kiedy po odbiór dziecka zgłasza się nietrzeźwy rodzic. 7 przykładowych kroków jak postąpić w przypadku stwierdzenia nietrzeźwości opiekuna zgłaszającego się po dziecko. Długość materiału: 2/3 strony A4.
Rodzaj: Prawo
Pierwsze kroki z Trello – wirtualną tablicą do wspólnego edytowania (wersje darmowe)
Prosta instrukcja wykonania, za pomocą aplikacji Trello, wirtualnej tablicy do wspólnego edytowania przedstawiona metodą "krok po kroku". Poradnik dla każdego! Długość materiału: 2,5 strony.
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Narzędzia TIK
Odpowiedź MEN na list wychowawców świetlic
Prezentujemy Państwu odpowiedź MEN na pismo wysłane w roku szkolnym 2012/2013, które dotyczyło zmiany w rozporządzeniu o kwalifikacjach nauczycieli świetlic. Pod listem podpisało się wielu wychowawców świetlic z całej Polski. Jego treść opublikowano w numerze 4/2012 "Świetlicy w Szkole".
Rodzaj: Warsztat pracy
Barbara Demkiewicz - wywiad
Wywiad z Barbarą Demkiewicz wieloletnim doradcą metodycznym do spraw świetlic, obecnie pełni tę rolę społecznie. Na co dzień pracuje w świetlicy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu, gdzie dodatkowo, od 19 lat prowadzi teatrzyk kukiełkowy „Wierszotoperki” osiągający sukcesy ogólnopolskie. Koordynator...
Rodzaj: Warsztat pracy
Ewa Nowak. Wywiad
Wywiad z Ewą Nowak, doradcą metodycznym w Poznaniu
Rodzaj: Warsztat pracy
Rola i funkcja świetlicy szkolnej w edukacji ucznia
Cele, zadania, plan pracy nauczyciela świetlicy (materiały z konferencji metodycznej)
Rodzaj: Warsztat pracy
Tygodniowy rozkład zajęć nauczycieli świetlicy
Prawidłowa organizacja czasu pracy
Rodzaj: Prawo
Świetlica szkolna w XXI wieku
Materiały z konferencji dla wychowawców świetlicowych.
Rodzaj: Warsztat pracy
„Świetlica nie może być tylko przechowalnią”. Refleksje i pytania po wywiadzie z panią wiceminister
„Widząc ponad setkę dzieci w sali mającej niecałe 50 m2, zastanawiam się nieraz, kto odpowiada za tę sytuację? Wiem, że jeśli dojdą do nich sześciolatki, to nikt tego nie ogarnie, to jest niemożliwe – nie będzie to miało nic wspólnego ani z bezpieczeństwem, ani z opieką pozalekcyjną, ani z godnym spędzaniem...
Rodzaj: Warsztat pracy
Psychologiczne aspekty pracy świetlicowej
Specyfika pracy w świetlicy stawia przed wychowawcami potrzebę znajomości podstawowych mechanizmów psychologicznych, właściwości rozwojowych dzieci w wieku szkolnym, a przede wszystkim umiejętności obserwacji i podejmowania właściwych decyzji. Nadrzędnym celem pracy świetlicowej powinno być stworzenie takich warunków,...
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Psychologia
Wskazówki dla (nie tylko) młodego nauczyciela
Porady doradcy metodycznego ds. pedagogów szkolnych, wychowawców świetlic szkolnych oraz socjoterapeutycznych. Zawiera m.in. wypunktowane zasady postępowania z uczniami. Nieoceniona pomoc dla każdego wychowawcy.
Rodzaj: Warsztat pracy
Współpraca wychowawcy świetlicy szkolnej z rodzicami wychowanków
Rady i pomysły dotyczące zaangażowania rodziców w działalność świetlicy. Zasady dobrej współpracy wychowawcy z rodzicami. Niezbędnik każdego nauczyciela, który ma świadomość tego, że szkoła i rodzina działają wspólnie dla dobra ucznia.
Rodzaj: Warsztat pracy
Wychowawca świetlicy - nauczyciel „drugiej kategorii”? Rozmyślania i refleksje
Dobrze przygotowany wychowawca świetlicy potrafi zorganizować ciekawe zajęcia, na których nie wieje nudą i monotonią, nie stosuje wciąż tych samych schematów. Taki wychowawca potrafi sprawić, że każdy dzień roku jest inny, a wychowankowie mogą wybrać coś dla siebie z bogatej oferty zajęć i realizować dzięki temu...
Rodzaj: Warsztat pracy

Wszystkich wyników: {{count}}