Wyszukiwanie Tematy
W co grać, czyli Kapusta i inne zabawy
Propozycja 7 zabaw do zrealizowania w świetlicy: kapusta, licytacja, do czego to służy?, dwie prawdy i fałsz, informacja bez słów, inicjały oraz złap za ogonek. Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Świetlicowa fotobudka
Pomysł na zajęcia w świetlicy z wykorzystaniem fotobudki. Długość materiału: 2/3 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Luty w świetlicy szkolnej - pomysły na zajęcia i materiały
Wybraliśmy dla was lutowe nietypowe święta, wydarzenia i rocznice wraz z przyporządkowanymi do nich gotowymi materiałami do wykorzystania w świetlicy.
Rodzaj: Zestawienia
Innowacja pedagogiczna
Artykuł poświęcony innowacji pedagogicznej. Zawiera przydatne informacje dotyczące tego, czym jest innowacja pedagogiczna, na jakie rodzaje można podzielić innowacje pedagogiczne wraz z ich omówieniem oraz kilka praktycznych wskazówek. Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Mikołajki w świetlicy – inspiracje na zajęcia 6 grudnia
Mikołajki to święto uwielbiane przez dzieci, które wspaniale wprowadza nas w klimat świąt i oswaja z grudniowym mrokiem za oknem. Warto zorganizować je w świetlicy i cieszyć się ciepłą atmosferą w grupie. Przedstawiamy propozycje scenariuszy zajęć i projektów plastycznych, które są mniej lub bardziej bezpośrednio...
Rodzaj: Zestawienia
Skarby znalezione na plaży – morskie eksperymenty
7 prostych pomysłów na wykonanie z dziećmi eksperymentów osadzonych w tematyce wakacji. Do każdego z nich wykorzystano naturalne skarby znalezione na plaży: piasek, muszelki, kamyki, bursztyny i inne. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Eksperymenty
Wyzwania… na czasie
Artykuł przedstawia 4 listy wyzwań dla dzieci inspirowane porami roku: wiosenną, zimową, jesienną i letnią (wakacyjną).  Wykonanie zadań ma zachęcić dzieci do odkrywania i poznawania otaczającego je świata oraz do rozmowy na temat towarzyszących im emocji. Wyzwania dają także możliwość poszerzenia wiedzy dzieci...
Rodzaj: Gry i zabawy
Wspólne tworzenie ilustracji do bajki
Propozycja przeprowadzenia zajęć w formie teatrzyku kamishibai. Artykuł zawiera przykładową bajkę przedstawioną za pomocą ilustracji stworzonych przez dzieci, a następnie zaprezentowanych w postaci teatrzyku, który jest doskonałą formą pracy twórczej. Dzięki takiej metodzie przeprowadzenia zajęć dzieci ćwiczą...
Rodzaj: Projekty plastyczne
Temat:  Bajki
Niezapomniany wieczór andrzejkowy
Scenariusz imprezy świetlicowej do przeprowadzenia z okazji Andrzejek. Propozycja 18 popularnych zabaw andrzejkowych, które urozmaicą tradycyjne zajęcia świetlicowe.   Długość materiału: 5 stron A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Andrzejki
Wierszyki na dziecięce masażyki
Masażyki to propozycja zabawy, która pomaga dziecku w skupieniu uwagi, uspokojeniu się i zrelaksowaniu. Dziecięce masażyki to wspaniały sposób na odpoczynek, który można wykorzystać nie tylko podczas zajęć świetlicowych. Długość materiału: 2 strony A4. 
Rodzaj: Gry i zabawy
Quiz wiedzy o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych w Polsce dawniej i dziś
Propozycja gotowego quizu o zwyczajach wielkanocnych, który umożliwia poznanie regionalnych tradycji oraz sprawdzenie wiedzy uczniów. Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Wielkanoc
MegaMisja w świetlicy szkolnej
Prezentacja działań zrealizowanych w ciągu 10 mięsięcy w ramach programu edukacyjnego „MegaMisja”. Zarówno uczestnicy, jak i opiekunowie podnosili swoje kompetencje cyfrowe, bawiąc się w cyfrowe laboratorium. Długość materiału: 1 strona A4. 
Rodzaj: Programy i projekty
Co jest najważniejsze w naszym życiu?
Rozwijanie kompetencji kluczowych w świetlicy
Scenariusz zajęć rozwijających kompetencje kluczowe w świetlicy, podzielony na dwie części: zajęcia muzyczne i manualne.  W trakcie zajęć dzieci poznają wiersz Danuty Wawiłow, rozmawiają o uczuciach ze szczególnym uwzględnieniem miłości i przyjaźni, śpiewają piosenkę oraz wykonują kolorową grę dla...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Danuta Wawiłow
Bohaterowie bajek braci Grimm w jednej historii
Gotowa propozycja scenariusza 2-godzinnej imprezy świetlicowej mającej na celu zachęcenie uczniów do czytania, poszukiwania wiedzy i podnoszenia poczucia własnej wartości.  Dzieci w ramach zajęć poznają baśnie braci Grimm, pracują w grupach i odgrywają przedstawienie. Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Imprezy
Temat:  Bracia Grimm
Śladami braci Grimm – Niemiecki Szlak Baśniowy
Scenariusz 2-godzinnej imprezy świetlicowej na temat biografii i baśni braci Grimm, podczas której dzieci poznają Niemiecki Szlak Baśniowy. W ramach zajęć dzieci "odwiedzają" 5 stacji (miasto Hanau, Dom Bajek w Alsfeld, Dom Królewny Śnieżki w Bergfreiheit, Muzeum Braci Grimm w Kassel, Pomnik Muzykantów z Bremy), gdzie...
Rodzaj: Imprezy
Temat:  Bracia Grimm
Wartościowa legenda
Gotowa propozycja zajęć inspirowanych legendą o Złotej kaczce, podczas której uczniowie uczestniczą w grze typu Escape room dla grupy 5-12 osób. Zawiera instrukcję dla organizatorów, listę potrzebnych materiałów oraz spis zadań do wykonania przez uczestników. Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Temat:  Escape room
Wieczór gier – nie tylko planszowych – w świetlicy
Artykuł poświęcony imprezie świetlicowej zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 146 w Warszawie. Gotowy pomysł na zorganizowanie wieczoru gier (nie tylko planszowych), podczas którego dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w przygotowanych wyzwaniach.  Długość materiału: 1 strona A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Ptasie radio w świetlicy, czyli jak zorganizować noc filmową
Relacja z nocy filmowej zorganizowanej w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 146 w Warszawie. Gotowy pomysł na imprezę świetlicową przedstawiający plakat promujący, regulamin oraz przebieg całej zabawy.  Długość materiału: 1,5 strony A4.
Rodzaj: Imprezy

Wszystkich wyników: {{count}}