Wyszukiwanie Tematy
Uważni i zrelaksowani
Artykuł poświęcony uważności i samokontroli emocji. Podpowiedź kiedy ćwiczyć uważność w świetlicy, a także kilka prostych i przydatnych ćwiczeń, które idealnie sprawdzą się w pracy z dziećmi. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Warsztat pracy
Temat:  Emocje
Zabawy i ćwiczenia grupowe z dziećmi
Artykuł przedstawia 4 propozycje zabaw, podczas których dzieci nazywają emocje, współpracują ze sobą, pracują nad komunikacją, oswajają swoje potwory oraz ćwiczą uważność i koncentrację. Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Światowy Dzień Jabłka
Scenariusz zajęć świetlicowych
Scenariusz zajęć świetlicowych z okazji "Światowego Dnia Jabłka" poszerzający wiedzę uczniów na temat owocu, kształtujący umiejętności pracy w zespole oraz rozwijający koncentrację i pamięć.  W ramach zajęć dzieci biorą udział w zabawie integracyjnej, oglądają prezentację multimedialną dotyczącą odmian...
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Gry świetlicowe rozwijające koncentrację i pamięć
Propozycja 14 krótkich gier i zabaw do przeprowadzenia w świetlicy, które rozwijają koncentrację i pamięć dzieci.  Długość materiału: 2 strony A4.
Rodzaj: Gry i zabawy
Temat:  Rozwój ucznia
Uczeń o specjalnych potrzebach edukacyjnych w świetlicy. II Krajowa Konferencja Wychowawców Świetlic Szkolnych
Omówienie programu merytorycznego II Krajowej Konferencji Wychowawców Świetlic Szkolnych (Warszazwa, marzec, 2010). Dlaczego warto oglądać filmy razem  z uczniami? Praca w świetlicy z uczniami nadpobudliwymi i mającymi kłopoty z koncentracją. Dziecko z zespołem Aspergera w śiwetlicy szkolnej. Dokumentowanie pracy...
Rodzaj: Warsztat pracy
Świat bajek
Scenariusz zajęć świetlicowych
Rodzaj: Scenariusze zajęć
Temat:  Bajki
Zabawy muzyczno-ruchowe w świetlicy
Uczniowie uczestnicząc w zabawach muzyczno-rychowych, rozwijają słuch muzyczny, koncentrację, pamięć muzyczną, słuch fonematyczny, logiczne myślenie. Zaspokajają wrodzoną potrzebę ruchu i uzewnętrzniają przeżycia emocjonalne.
Rodzaj: Imprezy
Temat:  Muzyka

Wszystkich wyników: {{count}}